Mercedes si zrejme udrží minuloročnú jazdeckú dvojicu

Stoffel Vandoorne a Nyck de Vries
foto: Formula E

Mercedes zatiaľ nepotvrdil svoju jazdeckú dvojicu pre nasledujúci ročník, ale podľa The Race to vyzerá na rovnaké zloženie ako vlani. O prvý majstrovský titul pre Mercedes sa postarali Stoffel Vandoorne a premiérový majster sveta Nyck de Vries.

Druhý menovaný bol ešte donedávna veľmi výrazne spájaný s možným angažmánom vo formule 1. Napokon z toho ale zrejme nič nebude. V súvislosti s Mercedesom sa šuškalo o prvotných stretnutiach so zástupcami niekdajšieho šampióna Antónia Félixa da Costu z DS TECHEETAH. Čínsky tím má totiž vážne finančné problémy a Portugalčan hľadá ďalšie možnosti.

V prípade de Vriesa to teda zatiaľ na F1 nevyzerá, ale svoju budúcnosť rieši aj Vandoorne, ktorý je spájaný s možným budúcim odchodom do IndyCar. Mercedes čaká už len jedna sezóna vo Formule E. Potom šampionát opustí.

Čo bude s tímom po odchode Mercedesu? Začínajú sa zvažovať možnosti

Šéf tímu Ian James potvrdil, že by bol rád, keby táto dvojica pokračovala v Mercedese. „Pokiaľ ide o príležitosti, ktoré mal Nyck, si myslím, že to preňho v budúcej sezóne nevyzerá na formulu 1. Ale to výrazne nahráva do našich kariet. Počas ich kariér sme ich vždy podporovali smerom dopredu a ak sa naskytne niekomu z nich príležitosť, môže rátať s našou podporou. Myslím si, že je to dôležité.“

Mercedes síce vo Formule E po budúcej sezóne skončí, no v zákulisí sa usilovne pracuje na ďalšom fungovaní stajni, bez podpory továrne. Medzinárodná automobilová federácia by mala zoznam účastníkov prvej sezóny s autami Gen3 predstaviť najskôr v novembri.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *