Mercedes: Sme jediná značka, ktorá bude v oboch šampionátoch naraz

foto: © Daimler AG

Ian James, šéf tímu Mercedes-Benz EQ, ktorý sa stane súčasťou Formuly E už v novej sezóne, pristupuje k novému prostrediu veľmi opatrne. Pre CNN Supercharged prezradil, že neočakáva rovnakú dominanciu, akú vidíme zo strany Mercedesu v F1.

James sa vyjadril k tlaku, o ktorom sa pred vstupom do série hovorí. „Čo sa týka našej cesty do Formuly E, myslím si, že sme si vedomí úspechu, ktorý Mercedes-Benz dosiahol vo Formule 1. Takisto si ale veľmi jasne uvedomujeme fakt, že toto je úplne iná séria, ktorá má svoje jedinečné výzvy.“

Mercedes sa na svoj vstup pripravuje prostredníctvom stajne HWA, ktorá sa v ročníku 2019/2020 pretransformuje na továrenský tím nemeckého konštruktéra. Slávna značka však neočakáva okamžitý úspech: „Myslím si, že pri očakávaniach sme realisti. Nie je to séria, v ktorej môžeme očakávať niekoho absolútnu dominanciu. Pristupujeme k tomu preto s pokorou a rešpektom k ostatným stajniam.“

Nováčikovská stajňa bude prvá a jediná, ktorá bude pôsobiť naraz vo Formule E i F1. „Jestvuje veľa otázok, či F1 a Formula E dokážu koexistovať, najmä v prípade Mercedesu. Sme jediná značka, ktorá bude v oboch šampionátoch. Máme tu preteky F1 s celým jej dedičstvom. Potom je tu vzrušujúci svet Formuly E, ktorý je zameraný na centrá miest. Nie je to len o elektrine či hybridoch. Máme ideálnu príležitosť, aby sme ťažili z oboch sérií,“ dodal James.

Mohlo by vás zaujímať:

Testy s Mercedesom boli veľmi dôležité, zhodnotil Vandoorne

foto: Pavel Šimek – pavluv.racing

Mercedes nebude jediným nováčikovským tímom budúcej sezóny. Navyše, v prípade tejto značky sa často spomína tím HWA, ktorý je akýmsi predskokanom. Nováčikovskú sezónu absolvuje práve táto stajňa a Mercedes tak nastúpi do aspoň trochu známeho prostredia.

Z tohto pohľadu je teda jediným skutočným nováčikom tím Porsche, ktorý sa takisto pripravuje na svoju premiérovú edíciu vo Formule E.  Prvým potvrdeným pilotom je Švajčiar Neel Jani, na meno druhého zatiaľ čakáme. Mercedes zatiaľ nepredstavil ani jedno meno.