Mercedes svoje postavenie nepreceňuje a vie, že musí pridať

Stoffel Vandoorne
foto: Formula E

Mercedes má za sebou vydarený vstup do nového ročníka, avšak pred zvyškom sezóny nemení svoje ciele a je opatrný. Pre e-racing365 to povedal šéf tímu Ian James.

Počas dvojitej Rijáde E-Prix zažiaril predovšetkým Stoffel Vandoorne, ktorý sa v piatok i v sobotu ocitol na treťom mieste. To prekonalo očakávania mnohých priaznivcov elektrického šampionátu. Darilo sa aj nováčikovi Nyckovi de Vriesovi, ktorý v piatok bodoval a v sobotu to mohol zopakovať, nebyť dodatočného trestu. Aj preto Mercedes vedie priebežné poradie stajní, Vandoorne je medzi pilotmi zatiaľ druhý.

Šéf tímu Ian James aj napriek pozitívnemu štartu tíši prílišné nadšenie a myslí si, že prvé dvojité preteky sezóny neponúkli reálny obraz. „Vedeli sme, že sa budeme musieť vyrovnať s výzvami. Na konci dňa by som však naše postavenie nepreceňoval. My sme len dokázali využiť zvyčajný chaos pretekov Formuly E. Je však skvelé, že sa z Rijádu vraciame späť s vedomím, že máme niečo, na čom môžeme odteraz stavať. Bolo ťažké odpovedať na otázky o našich očakávaniach, pretože v skutočnosti nikto nevedel, ako na tom je.“

Mercedes má za sebou skvelý vstup do Formuly E, vedie priebežné poradie

„Nemyslím si, že sa naše ciele zmenili. Je pekné mať sebadôveru a takýto balík. Jestvuje však mnoho vecí a oblastí, ktoré môžeme ešte zlepšiť. Až do pretekov v Santiagu sa budeme sústreďovať práve na to. Je to naša obvyklá práca. Domnievam sa, že sa teraz každý pustí do práce. V pondelok ráno sme sa stretli a boli sme kritickí k nášmu výkonu a stratám. Počas ďalších týždňov na tom zapracujeme,“ povedal šéf stajne Mercedes.

Nováčikovský tím sa spolieha predovšetkým na skúsenosti Vandoorna, ale svoju rýchlosť ukázal aj šampión Formuly 2, de Vries. „Bol som presvedčený, že má talent, schopnosti a že by sme sa mali snažiť o jeho angažovanie v tíme. Je fenomenálne, že svoj potenciál v tomto náročnom športe predviedol už na začiatku. Odviedol úplne ohromujú prácu,“ dodal James.

Ian James
foto: Formula E