Mercedes využije pri vstupe do Formuly E enormné zdroje

foto: © FIA Formula E

V júli minulého roka Mercedes potvrdil svoj vstup do Formuly E a od tej chvíle sa aktívne pripravuje na nové výzvy. Nemecká značka sa spolieha na svoje know-how, ktoré získala počas pôsobenia v F1 a DTM. Oficiálny názov tímu bude Mercedes EQ Formula E Team.

V najnovšom stanovisku pre oficiálny web šampionátu športový riaditeľ Toto Wolff vyzdvihol prednosti Formuly E. „Je to jedinečná séria so špecifickými výzvami pre tímy. Vieme, že úroveň súťaže je extrémne vysoká. Náš prístup bude energický a pokorný. Nemôže tu byť iný prístup, keďže čelíme desiatim konkurencieschopným konštruktérom, ktorí majú za sebou roky skúseností.“

Srdce nového auta bude vyvíjané v spoločnosti Mercedes-AMG High-Performance Powertrains (HPP) vo Veľkej Británii. V Brixworthe bol vyvinutý aj vysokovýkonný hybridný systém, ktorý priniesol Mercedesu v F1 niekoľko titulov. Práve to bude základ pre produkciu elektrických motorov a pohonnej jednotky pre tím Formuly E.

Popri tom sa bude Mercedes EQ Formula E Team spoliehať na expertízu spoločnosti HWA AG sídliacej v Affalterbachu, ktorá bude zodpovedná za traťové operácie. HWA je už tradičné zodpovedná za dizajn, vývoj a operácie vozidiel Mercedesu v DTM. Práve tím HWA je najúspešnejšou stajňou v DTM, kde získala desať jazdeckých, trinásť tímových a šesť konštruktérskych titulov. V budúcej sezóne uvidíme v akcii aj tím HWA, ktorý bude predzvesťou príchodu Mercedesu.

„Kombinované know-how rodiny Mercedesu v Affalterbachu, Brixworthe a Brackley ponúka perfektný základ pre náš nový Mercedes EQ Formula E Team. Neviem si predstaviť lepšiu kombináciu pre takýto druh projektu,“ dodal Wolff.