Mercedes začal pracovať na svojom vstupe do Formuly E

Mercedes - Nico Rosberg

Mercedes, ktorý prednedávnom podpísal dohodu o budúcom vstupe do Formuly E, sa na tento krok začal reálne pripravovať. Ako informuje Motorsport.com, počas Marakéš ePrix sa dvojica vedúcich inžinierov Neil Martin a Steve Clark objavila v útrobách boxov. Najviac času vraj strávila v garáži stajne Mahindra Racing. Obaja odborníci sa mali podľa všetkého oboznamovať s existujúcimi operačnými programami.

Športový riaditeľ Mercedesu a šéf tímu F1 Toto Wolff pred časom na adresu elektrickej série poznamenal: „Rast Formuly E sledujeme s veľkým záujmom. V tejto chvíli sa obzeráme po všetkých dostupných možnostiach z pohľadu budúceho motoršportu. Tešíme sa z dohody, ktorá nám zaručuje možnosť vstúpiť do série v piatej sezóne. Elektrifikácia bude zohrávať dôležitú úlohu v budúcnosti automobilového priemyslu. Preteky mali vždy výskumnú a vývojovú technologickú platformu pre celý priemysel. Práve preto bude Formula E z tohto pohľadu relevantná.“

Mercedes stavil na skúsenosti

Clark má za sebou pestrú kariéru v F1. Pred odchodom do Ferrari v roku 2012, kde zastával post manažéra inžinierskeho tímu, pôsobil ako technický poradca Mercedesu. Jeho úlohy v talianskej spoločnosti sa však postupom času menili na také, ktoré nesúviseli s F1. Po degradácií a následnom súdnom procese sa vrátil do Mercedesu.

Aj druhý zo spomínanej dvojice inžinierov, Martin, má skúsenosti s Mercedesom i Ferrari. V talianskom tíme bol od roku 2011 do roku 2015 strategickým šéfom. Podobnú pozíciu zastával aj v stajni Red Bull Racing, kam prišiel po desaťročnej anabáze v McLarene na začiatku kariéry.

Vstup Mercedesu do FE by sa mal stať skutočnosťou v sezóne 2018/2019.

Zdroj: Motorsport.com, foto: Wikipedia CC BY-SA 4.0