Mercedes zatiaľ nepotvrdil svoju účasť v ére Gen3, chce jasnejšie znenie pravidiel

foto: Daimler

Mercedes zatiaľ nepotvrdil svoje očakávané účinkovanie vo Formule E počas éry vozidiel Gen3. Nestalo sa tak napriek tomu, že termín na registráciu uplynul posledným marcovým dňom. Ako však už bolo viackrát komunikované, tento termín nie je striktný.

Očakávalo sa, že sa nemecký konštruktér pridá k už potvrdeným značkám Mahindra, DS, Nissan a Porsche. Ako informuje The Race, interné rokovania o ďalšom pôsobení značky by mali vyvrcholiť tento mesiac. Pre Mercedes a všetkých ostatných záujemcov, ktorí sa ešte neprihlásili, to má negatívny záver. K dostupným dátam súvisiacim s vozidlami Gen3 sa totiž dostanú len tí, ktorí podali oficiálnu žiadosť o registráciu.

Šéf Mercedesu Ian James pre vyššie uvedený zdroj potvrdil, že rokovania s promotérmi a držiteľmi práv šampionátu pokračujú a sú venované kľúčovým bodom zameraným na dlhodobé smerovanie šampionátu.

Hankook vraj začal s testovaním pneumatík pre vozidlá Gen3

„Mali sme množstvo interných diskusií a stretnutí, ktoré prebiehali počas uplynulých týždňov. V tejto chvíli nie sme v pozícii, v ktorej vieme urobiť konečné rozhodnutie. Museli sme oznámiť odloženie nášho rozhodnutia, pravdepodobne do polovice apríla, keď budeme mať k dispozícii ďalšiu aktualizáciu,“ povedal James, ktorý dodal, že problémom nemá byť plánovaný nákladový strop.

„Tieto plány idú správnym smerom. Práve toto je jeden z kľúčových elementov určujúci smerovanie šampionátu, ktoré považujeme za správne. Stále sa v tomto smere musí urobiť množstvo práce, ale takisto si uvedomujeme, že na vyriešenie detailov je potrebný ešte nejaký čas,“ dodal šéf tímu Mercedes.

V prípade Mercedesu by mohlo padnúť rozhodnutie do polovice tohto mesiaca, podobné by to malo byť aj v súvislosti s Jaguarom.

Stoffel Vandoorne, Ian James a Nyck de Vries
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *