Mercedes zrejme po budúcej sezóne opustí Formulu E, nahradí ho Aston Martin alebo tím Tota Wolffa?

foto: Daimler

Mercedes by mal čoskoro oficiálne potvrdiť svoj odchod z Formuly E po sezóne 2021/2022. Informujú o tom viaceré zdroje, vrátane Motorsport.com.

Nemecký konštruktér nedávno podpísal opciu, aby mohol začať s vývojom nového auta Gen3, ale svoje zotrvanie stále oficiálne nepotvrdil. Následne vydal vyhlásenie, že chce poznať jasnejšie znenie pravidiel a dôležité detaily súvisiace so štruktúrou série. Napriek tomu sa teraz očakáva, že Mercedes po rozhodnutí vedenia Daimleru odíde.

Toto Wolff potvrdil, že v súvislosti s Gen3 už padlo rozhodnutie. „Ak by Mercedes odišiel, čo sme nepovedali, tak potom, samozrejme, musíte pracovať na alternatívnych stratégiách. V športe nie sme len preto, lebo sme ľudia, ktorí milujú súťaženie a jazdenie dookola. Je to hlavne marketingová a komunikačná platforma. A preto, ako pri všetkom, čo robíme, prebieha neustále zvažovanie benefitov, ktoré vyplývajú z danej platformy pre Mercedes-Benz.“

Nyck de Vries pred Stoffelom Vandoornom
foto: Daimler

„Nech sa už rozhodneme akokoľvek, nikdy to nie je tak, že chceme byť na sto percent preč, pretože sa nám to už viac nepáči. A nie je to ani tak, že to na sto percent milujeme a zostaneme tu naveky. Je to omnoho jemnejšie,“ pokračuje Rakúšan, ktorý dodal, že šéf série už rozhodnutie pozná.

V hre je však okrem odchodu Mercedesu aj možnosť súkromného tímu vedeného Wolffom. Tím by mohol využívať pohonné jednotky Mercedesu. Šéf Mercedesu v F1 naznačil, že v tíme by chcel udržať bývalého inžiniera Nica Rosberga Tonyho Rossa a bývalého technického riaditeľa Renaultu v F1 Nicka Chestera.

„Máme tím, ktorý je plne funkčný, na ktorý môžeme byť hrdí, že je v sérii, ktorá je zábavná. Máme takisto istú mieru zodpovednosti voči tímu a sérii,“ dodal Wolff.

Podľa niektorých zdrojov sa Wolff pokúša o príchod britskej značky Aston Martin, kde je akcionárom. Tento konštruktér zatiaľ nevyrába elektromobily, ale v blízkej budúcnosti by sa to malo zmeniť.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *