Mexico City: Piloti stajní Techeetah a Venturi potrestaní ešte pred kvalifikáciou

Jean-Éric Vergne

Jean-Éric Vergne zo stajne Techeetah sa na štarte dnešných pretekov v Mexiku posunie o tri pozície dozadu kvôli porušeniu pravidiel počas fázy žltých vlajok na celom okruhu (FCY) vo včerajšom voľnom tréningu.

Francúz musel po voľnom tréningu navštíviť komisárov pre porušenie pravidiel. Počas fázy FCY totiž jazdil s výkonom 170 kW, pričom v takej chvíli je povolený len výkon na úrovni 110 kW. Trest ho, samozrejme, nepotešil. „Nerozumiem, prečo som bol potrestaný. Vykonávali sme test fázy FCY a ja som urobil niekoľko meraní pri výkone 170 kW, ktoré predstavovali predpísanú rýchlosť pre FCY. Keďže však môžeme využívať iba 110 kW, bol som potrestaný.“

Po Techeetah aj Venturi

„Na úrovni 170 kW som bol len dve sekundy, ale bolo mi povedané, že som využil o 40 kW viac, než som mal. Takže FIA mi dala penalizáciu v podobe posunu o tri miesta. Aj Gutiérrez dostane rovnaký trest, pretože spravil to isté, čo ja. Bude to pre nás náročné,“ priznal v jednom z rozhovorom pre YouTube kanál šampionátu Vergne.

Ešte väčšie starosti budú mať piloti tímu Venturi. Maro Engel sa na štarte posunie až o desať miest kvôli výmene prevodovky. Nemec mal počas kvalifikácie pred Buenos Aires ePrix dve poruchy prevodovky. Výmena bola preto potrebná. „Nie je to ideálne. Musel som tak spraviť kvôli spoľahlivosti. Nie je to ten najlepší spôsob, ako začať víkend, ale ak budeme pracovať tvrdo, tak môžeme stále dosiahnuť pozitívny výsledok.“ Rovnaký trest postihne aj jeho tímového kolegu Stéphana Sarrazina.

Foto: FIAFormulaE.com