Mexiko: Aj toto odznelo v zákulisí sobotných pretekov Formuly E

foto: © FIA Formula E

V sobotu sme sledovali piate preteky aktuálnej sezóny, ktoré hostilo Mexiko City. Z premiérového víťazstva sa tešil Daniel Abt a bolo to prvé víťazstvo pre Audi po statusom továrenského tímu. Okrem toho v sobotu odznelo viacero zaujímavých správ, ktoré vám prinášame nižšie.

Konštruktér DS oznámi meno svojho nového partnera pravdepodobne až po aktuálnej sezóne. Celkovo sa očakáva, že to bude stajňa TECHEETAH, keďže Virgin by mal v piatej edícii využívať pohonnú jednotku Audi.

Tím Andretti posilnil svoju inžiniersku zložku o ďalších inžinierov z BMW v Mníchove. Je to krok v snahe zlepšiť prípravu na vývoj nového auta. Po boku trojice António Félix da Costa, Tom Blomqvist a Alexander Sims by sa mohol ukázať Joel Eriksson.

Medzinárodná automobilová federácia chce štandardizovať helmy, ktoré využívajú mechanici v boxoch. K tomuto kroku by malo dôjsť už v najbližších pretekoch v uruguajskom Punta del Este.

Šéf Formuly E Alejandro Agag odpovedal bývalému riaditeľovi F1 Berniemu Ecclestonovi, ktorý pred časom povedal, že Formula 1 by mala byť elektrická. „F1 nemôže byť plne elektrická, pretože my máme exkluzívnu licenciu. Zostáva nám ešte 21 a pol sezóny, potom by sa tak stať mohlo,“ dodal Španiel.

Alejandro Agag
© FIA Formula E

Agag okrem toho prezradil, že by rád získal vozidlo Lucasa di Grasiho z premiérových pretekov série. V ňom totiž Brazílčan vyhral prvé preteky v histórii šampionátu. Stalo sa tak v Pekingu v roku 2014.

Formula E sa bude snažiť o to, aby ani naďalej nedochádzalo k termínovým kolíziám s inými dôležitými šampionátmi. K nepríjemným stretom v kalendári dochádzalo predovšetkým medzi DTM, WEC a Formulou E.

Elektrický šampionát by sa mohol čoskoro vrátiť do Kanady. V Mexiku sme zaregistrovali zástupcov Svetového obchodného centra sídliaceho v Toronte. Leigh Smout, brat komerčného šéfa TECHEETAH Keitha, je výkonným riaditeľom centra, ktoré patrí pod Obchodnú radu regiónu Toronta. Formula E zažila minulý rok premiéru v Montreale, ktoré malo zakončiť aj aktuálny ročník. Nová starostka mesta to však zrušila.