Mexiko City: Šialené preteky ovládol strategický mág di Grassi!

Lucas di Grassi

Lucas di Grassi sa stal víťazom pretekov v Mexiku. Pilot stajne ABT Schaeffler Audi Sport vďaka skvelej taktite získal dôležité body v boji o titul. Pod jeho triumf sa podpísal odvážny krok navštíviť boxy počas fázy za bezpečnostným vozidlom. Druhý skončil pilot stajne Techeetah Jean-Éric Vergne. Tretie miesto obsadil Sam Bird z DS Virgin Racing.

Tesne za pódiom skončil pilot Jaguaru Mitch Evans, ktorý sa tak postaral o prvé body pre nováčikovský tím. Jeho tímový kolega Adam Carroll skončil ôsmy. Bod získal aj nováčik Esteban Gutiérrez.

K avizovaným trestom pre viacero pilotov nedošlo a tak vám okrem výsledkov pretekov ponúkame aj pohľad na priebežné poradie pilotov a tímov po Mexiko City ePrix.

Oficiálne výsledky

Priebeh

Oslava s fanúšikmi

CIEĽ: di Grassi to dokázal! Neuveriteľný výkon!

43/45 – nepríjemná nehoda, ktorú zavinil Prost. Doplatilana to dvojica pilotov Mahindry. Žlté vlajky!

42/45 – Vergne sa posunul na druhé miesto pred d´Ambrosia!

39/45 – di Grassi začína veriť vo víťazstvo, zostáva šesť kôl

38/45 – na čele je stále di Grassi pred d´Ambrosiom. Nasleduje vláčik Vergne, Bird, Heidfeld, Rosenqvist, ktorý predvádza neľútostné súboje.

36/45 – neuveriteľná akcia na trati – López i Buemi dostali šmyk pri nájazde do prvej zákruty a prišli o pozície, z ktorých by mohli útočiť na víťazstvo

34/45Frijns dostáva očakávaný trest v podobe prejazdu boxovou uličkou za nedodržianie minimálneho časového limitu počas výmeny vozidiel

33/45da Costa má problémy a spomaľuje – žlté vlajky

32/45 – skvelý súboj medzi dvojicou Vergne – López

31/45reštart! Bezpečnostné auto je preč

30/45 – piloti stajne Andretti vraj nedodržali minimálny časový limit na zastávku v boxoch. Príde trest?

29/45 – na trati je bezpečnostné vozidlo kvôli Duvalovmu vozidlo, ktoré sa ale medzitým pohlo. Zlá správa pre lídrov, ktorí tak prídu o svoj náskok.

28/45 – lídrom je di Grassi pred d´Ambrosiom a tretím Lópezom. Prvá dvojica má však o približne 30 percent menej energie ako jej prenasledovatelia.

27/45 – žlté vlajky! na trati zostal stáť Duval

26/45 – Prost skúša zostať na trati o kolo dlhšie ako ostatní

24/45 – začali sa výmeny monopostov, očakávame viacero pohybov v poradí

22/45 – blížia sa plánované vymeny monopostov, viacero pilotov by malo byť na trati až do 24 kola

21/45 – sledujeme množstvo súbojov, celý balík je viac-menej pokope

19/45 – bezpečnostné vozidlo je preč, opäť sa jazdí naplno

18/45 – v boxoch je di Grassi, ktorý sa pokúša využiť fázu za bezpečnostným vozidlom

17/45 – na trati je opäť bezpečnostné vozidlo kvôli monopostu NextEV NIO, z ktorého musel nedobrovoľne vystúpiť doterajší líder Turvey. Medzitým do seba narazili kolegovia z tímu Farady Future Dragon Racing

16/45 – na čele je trojica López, Heidfeld a Vergne

13/45Turvey má problémy! Brit zostal stáť na trati, novým lídrom je López. Žlté vlajky!

12/45 – vedúca dvojica Turvey – López má pred zvyškom poľa malý náskok

10/45 – víťazmi FanBoostu je trojica: di Grassi, Abt a Buemi

9/45 – mnoho pilotov prechádza bielou čiarou pred prvou zákrutou všetkými štyrmi kolesami, na čo pred pretekmi upozorňovali komisári

7/45 – nováčik Gutiérrez sa postupne prepadáva, momentálne je štrnásty

6/45Buemi sa dostal na šieste miesto pred Rosenqvista

5/45 – bezpečnostné vozidlo opustilo trať, je tu reštart

4/45 – v boxoch bol aj Prost po nové predné krídlo

3/45 – bezpečnostné vozidlo na trati! Po viacerých kolíziách je na trati množstvo úlomkov. Di Grassi mieri do boxov na výmenu poškodeného zadného krídla, v boxoch bol aj Sarrazin.

1/45 – je odštartované! Turvey odštartoval výborne, ale doťahuje sa na neho druhý López. Krátko po štarte došlo ku kolízii, do ktorej sa zapojili Stéphane Sarrazin a Lucas di Grassi.

00:01 – Oliver Turvey oslavuje 30. narodeniny svojou prvou pole position v FE!

23:59 – sme zvedaví na informácie na o počte divákov, pretože pri pohľade na tribúny je viditeľných množstvo prázdnych miest

23:57 – na pilotov čaká 45 kôl a 94 kilometrov, čím sa Mexiko radí medzi najdlhšie preteky sezóny

23:54 – pretekári sú už pripravení, mexická kapelá hrá, všetko je pripravené na štart

23:24 – všetko je inak, Daniel Abt je potrestaný za nepovolený tlak v pneumatikách! Odštartuje z posledného miesta! Trest za rovnaký priestupok dostal aj Jerome d´Ambrosio!

22:39 – v boxovej uličke sa dnes ukázala aj Paris Hilton

22:38 – eRace vyhral António Félix da Costa, pozrite si celý záznam z virtuálnych pretekov

22:34 – Daniel Abt si prebral trofej za pole position

22:25 – v prvom i druhom meranom tréningu dominoval Sébastien Buemi, kvalifikácia sa však stala korisťou Daniela Abt z tímu ABT.