Mexiko City ponúkne v novej sezóne pozmenenú trať

Lucas di Grassi a Pascal Wehrlein
foto: © FIA Formula E

Mexiko privíta v polovici februára piate preteky novej sezóny, ktoré prebehnú v porovnaní s predošlými ročníkmi na pozmenenej trati. Informuje o tom e-racing 365.

Zákulisné hlasy hovoria o čosi dlhšej verzii okruhu. V hre je niekoľko konfiguračných možností, ako navýšiť počet metrov. Formula E je v Mexiku City od roku 2016 a odvtedy je pevnou súčasťou itinerára. Zmenou prešla prvá zákruta, ktorá nahradila umelo vytvorenú šikanu.

„Na niektorých okruhoch fungujú šikany správne, ale niekde nie sú vôbec potrebné a myslím si, že to platí aj o Mexiku. Takto je to plynulejšie a na krátkych okruhoch nepotrebujete tri šikany. Je dobré, že to Formula E rieši,“ myslí si Sam Bird z Virginu.

Ešte radikálnejší prístup by zvolil Lucas di Grassi. Šampión pôsobiaci v Audi by odstránil všetky šikany. Tie podľa neho zapríčiňujú zbytočné incidenty či červené vlajky. „Snažím sa, aby boli vo Formule E zrušené všetky šikany, pretože to zvýši rýchlosť, energiu a počet predbiehaní. Boli by sme svedkami menšieho počtu kontroverzných rozhodnutí zo strany komisárov. Pre všetkých by to bolo lepšie.“

Mexiko City privíta Formulu E 15. februára, pôjde o štvrtú destináciu v sezóne, ale o piate preteky, keďže v saudskoarabskom Rijáde uvidíme dvojitú E-Prix. Po Rijáde je na programe čilské Santiago a potom Mexiko City E-Prix. O dva týždne neskôr budeme sledovať jediné preteky na africkom kontinente v marockom Marrákeši.

Formula E zverejnila konečný kalendár pre sezónu 2019/2020