Mexiko City: Stéphana Sarrazina nahradí v piatkovom tréningu Tom Dillmann

Stéphane Sarrazin

Stéphana Sarrazina nahradí počas tréningu pred Mexiko City ePrix šampión série Formula V8 3.5 Tom Dillmann. Pilot stajne Venturi má povinnosti súvisiace s tímom Toyota vo WEC. Informuje o tom Autosport.com.

Už dlhšie je známe, že na trojicu Sarrazin, Sébastien Buemi a José María López čaká nočný let z Monzy do Mexika. Trojica priletí do dejiska pretekov až v sobotu ráno. V piatok je však na programe voľný tréning. Dillmann si vyskúša dve elektrické vozidlá monackého tímu. Okrem toho bude pripravený v pozícii rezervného jazdca, ak by došlo k meškaniu Sarrazina.

„Je to dobrá príležitosť. Na budúci rok by som tu chcel pretekať naplno, takže je pre mňa zaujímavé zaujať túto rolu vo Venturi. Formula E je šampionát budúcnosti, láka čoraz viac konštruktérov a pretekanie tu by mohlo byť skvelou možnosťou. Stále som mladý pilot, hoci veľmi skúsený, keďže v jednosedadlových monopostoch jazdím od štrnástich rokov. Vyhral som titul v nemeckej F3, vo Formule V8 3.5, takisto som si vyskúšal vytrvalostné preteky,“ dodal Dillmann.

Nejde o jediný prípad

Francúz už má isté skúsenosti s Formulou E. V roku 2015 absolvoval predsezónne testy vo farbách Teamu Aguri a uvažovalo sa o jeho angažovaní. Napokon k tomu nedošlo. Autosport informuje aj o tom, že jeho štart v Paríži, kde bude kvôli povinnostiam v DTM chýbať druhý pilot Venturi Maro Engel, je nepravdepodobný. Monačania vraj rokujú s iným jazdcom.

Podobné starosti má aj Renault e.dams. Nicolas Prost vyskúša počas piatka všetky štyri vozidlá stajne, keďže jeho tímový kolega Buemi bude ešte v Monze. Buemiho mal nahradiť Oliver Rowland, ten má ale testovacie povinnosti s Formulou 2 v Bahrajne. Premiéru vo Formule E zažije rezervný pilot stajne DS Virgin Racing Alex Lynn, ktorý počas piatkového tréningu nahradí Lópeza. V pretekoch sa premiérovo predstaví Esteban Gutiérrez, ktorý sa dohodol s tímom Techeetah.

Zdroj: Autosport.com, foto: FIAFormulaE.com