VIDEO: Mexiko prinieslo víťazstvo Daniela Abta a prvý triumf Audi v sezóne

foto: © FIA Formula E

Víťazom Mexiko City E-Prix sa stal Daniel Abt na Audi, ktorému sa vydaril revanš za diskvalifikáciu v Hongkongu. Na druhom mieste skončil Oliver Turvey na monoposte NIO, pre ktorého je to prvé pódium vo Formule E. Tretia priečka patrí Sébastienovi Buemimu na Renaulte, ktorý obsadil už tretie pódiové umiestnenie za sebou.

Tesne za pódiom skončil Nelson Piquet ml. na vozidle Jaguar, ktorý sa v druhej polovici dostal pred Jeana-Érica Vergna na TECHEETAH. Dobrý výsledok Jaguaru podčiarkol šiestym miestom Mitch Evans. Hneď za ním skončil jazdec Andretti António Félix da Costa. Poriadny skok vpred dosiahol Edoardo Mortara na Venturi, ktorý prišiel do cieľa ôsmy. Prvé body v sezóne získal obhajca titulu a víťaz oboch meraných tréningov Lucas di Grassi na Audi. Vďaka jeho deviatemu miestu bodoval v tejto sezóne už každý pilot. Bod za desiate miesto získal Alex Lynn na Virgine.

Daniel Abt sa stal prvým Nemcom, ktorý triumfoval v elektrickom šampionáte. Nočná mora Mahindry z minulého roka sa zopakovala. Tentoraz nešlo o vzájomnú kolíziu oboch jazdcov, ale o technické poruchy. V prípade Nicka Heidfelda to nebolo až také bolestivé ako pri Felixovi Rosenqvistovi. Ašpirant na titul prišiel kvôli problémom o priebežnú prvú priečku v pretekoch a aj napriek viacerým pokusom o návrat sa jeho snaženie predčasne skončilo.

foto: © FIA Formula E

Trest dostala stajňa TECHEETAH. Pri výmene vozidiel utrpel jeden z mechanikov zranenie nohy. André Lotterer po naskočení do druhého auta vyštartoval skôr ako mal a zranil tímového mechanika, za čo dostal trest v podobe prejazdu boxovou uličkou. Stajňa krátko po pretekoch informovala, že sa mechanik podrobil vyšetreniam a je v poriadku.

Na čele priebežného poradia jazdcov zostal Vergne, ktorý zvýšil náskok pred druhým Rosenqvistom. Tretie miesto patrí Samovi Birdovi. Medzi tímami je na prvom mieste TECHEETAH pred Mahindrou. Na tretie miesto sa vyšplhal Jaguar.

Výsledky Mexiko City E-Prix

#

pilot

tím

čas

1.

Daniel Abt

Audi Sport ABT Schaeffler

50:45,164

2.

Oliver Turvey

NIO Formula E Team

+6,398

3.

Sébastien Buemi

Renault e.dams

+6,615

4.

Nelson Piquet ml.

Panasonic Jaguar Racing

+7,015

5.

Jean-Éric Vergne

TECHEETAH

+7,546

6.

Mitch Evans

Panasonic Jaguar Racing

+9,050

7.

António Félix da Costa

Andretti Formula E

+17,157

8.

Edoardo Mortara

Venturi Formula E Team

+26,511

9.

Lucas di Grassi

Audi Sport ABT Schaeffler

+29,208

10.

Alex Lynn

DS Virgin Racing

+29,515

11.

Jerome d´Ambrosio

DRAGON

+30,418

12.

José María López

DRAGON

+31,859

13.

André Lotterer

TECHEETAH

+36,206

14.

Luca Filippi

NIO Formula E Team

+38,336

15.

Tom Blomqvist

Andretti Formula E

+38,592

16.

Maro Engel

Venturi Formula E Team

+44,689

17.

Sam Bird

DS Virgin Racing

+44,982

18.

Nicolas Prost

Renault e.dams

nedokončil

19.

Felix Rosenqvist

Mahindra Racing

nedokončil

20.

Nick Heidfeld

Mahindra Racing

nedokončil

Ďalšie preteky sú na programe už 17. marca v uruguajskom Punta del Este.