Mexiko City by malo privítať Formulu E priamo v centre mesta

štadión - fanúšikovia - Mexiko

Mexiko City hostí Formulu E od minulej sezóny. Prvá tamojšia ePrix sa konala na okruhu Autódromo Hermanos Rodríguez, no zdá sa že v budúcnosti by sa to mohlo zmeniť. Zástupca šéfa Formuly E Alberto Longo pre Motorsport.com prezradil, že Formula E zostane dočasne na aktuálnej trati.

Elektrická séria chce pôsobiť predovšetkým na mestských okruhoch a práve to je príčina zamýšľanej zmeny od sezóny 2018/2019. „Mesto Mexiko City nás podporuje už od začiatku. Jeho vedenie by chcelo preteky v centre mesta. Je to však otázka nákladov. Organizovať preteky na okruhu, kde je všetko pripravené a hotové, je ľahké. V meste je však všetko komplikovanejšie a nákladnejšie,“ vysvetlil Longo.

Preteky v centre mexickej metropoly by boli istotne lákadlom. Hovorí sa predovšetkým o jednej z najvychytenejších tepien hlavného mesta, ktorou je Avenida Reforma. Tá je sídlom mnohých bánk, veľvyslanectiev a pod. „Na výber máme niekoľko možností. S návrhmi nám pomáha miestne ministerstvo športu. Určite chceme ísť do centra mesta. Nestane sa tak ale skôr ako v piatej sezóne, možno neskôr.“

Zdroj: Motorsport.com, foto: Zag Mauger (LAT)