V Mexiku sa predstaví Alex Lynn a zrejme aj navrátilec Oliver Rowland

Alex Lynn - Virgin

Oliver RowlandAlex Lynn by mohli v prípade potreby v Mexiku nahradiť dvojicu Sébastien Buemi – José María López. Informuje o tom Autosport. Obhajca titulu a víťaz z Buenos Aires dorazí spoločne Lópezom a Stéphanom Sarrazinom, ktorý takisto pôsobí v tíme Toyota vo WEC, do Mexika až v deň pretekov, s čím súvisia možné komplikácie.

Majstrovský Renault by mal počas piatkového voľného tréningu využiť služby Rowlanda, ktorý strávi aktuálnu sezónu v GP2 vo farbách tímu DAMS. Brit sa už vo Formule predstavil. Stalo sa tak v roku 2015 v uruguajskom Punta del Este, kde vo farbách Mahindry nahradil zraneného Nicka Heidfelda.

„Pravdepodobne to bude Oliver Rowland, kto absolvuje voľný tréning a bude k dispozícii v prípade, že sa niečo stane. Jedny preteky absolvoval s Mahindrou, takže Formulu E pozná. Možno sa bude podieľať na niečom v súvislosti s vývojovým autom, aby sme ho do toho opäť dostali. Tento scenár je najpravdepodobnejší,“ povedal pre Autosport šéf tímu Renault e.dams Jean-Paul Driot.

Lynn nie je prekvapením

Už dlhšie je známe, že v stajni DS Virgin Racing by mal byť k dispozícii rezervný pilot Alex Lynn, ktorý nasadne do Lópezovho monopostu. Brit už takisto zažil Formulu E, aj keď išlo len o testovací deň na okruhu Donington Park počas minuloročných predsezónnych testov. Pred pretekmi v Mexiku takisto nasadne do vývojového auta.

„Vyskúšame to a uvidíme, či vieme auto nastaviť presne pre jeho potreby. Ak dôjde k výpadku spoja na Lópezovej ceste, tak by mal auto riadiť Alex. Pre Pechita máme v lietadle peknú posteľ, ale to nie je ideálna príprava. Takže, samozrejme, privezieme aj Alexa. Je to skvelý chalan a som rád, že je s nami,“ vyjadril sa pre rovnaký zdroj šéf stajne DS Virgin Racing Alex Tai.

Podľa dostupných informácií stajňa Venturi zatiaľ nemá náhradu za Sarrazina.

Zdroj: Autosport, foto: Zak Mauger (LAT)