Michael Andretti hľadá náhradu za BMW: Sme stopercentne oddaní Formule E

Michael Andretti
Michael Andretti
Foto: Formula E

Michael Andretti tvrdí, že jeho tím zostáva stopercentne oddaný Formule E aj po odchode BMW po tejto sezóne. Američan to povedal pre Motorsport.com.

Tím Andretti bude aj v budúcej sezóne využívať motory BMW napriek tomu, že Bavori sa so sériou po tomto ročníku rozlúčia. Andretti počas nedávnych pretekov v New Yorku rozptýlil obavy o prípadnom odchode jeho stajne zo šampionátu.

„V súvislosti s pohonnými jednotkami BMW počas budúceho roka mám naozaj dobrý pocit. Ale chcem sa o tom zmieniť. Počul som fámy, že tu nebudeme. Sme stopercentne oddaní ére Gen3 a všetko smeruje dopredu. Zostávame,“ povedal majiteľ stajne.

Tím Andretti sa pripravuje na odchod BMW a hľadá amerického jazdca

Je otázne, kto nahradí BMW, ale Andretti chce nadviazať spoluprácu s výrobcom vozidiel a nie s technologickým partnerom. „Pracujeme na tom so zopár konštruktérmi a snáď z toho niečo bude. Hľadáme viac ako len konštruktéra. Ide aj o marketingovú stránku, čo by mohlo pomôcť.“

Spočiatku sa špekulovalo či BMW nebude nahradené McLarenom, ktorý avizoval možný vstup a nedávno podpísal aj dohodu o budúcom vstupe. Medzičasom však legendárny britský konštruktér potvrdil svoju účasť v Extreme E a to už od budúceho roka. Jeho snahy o vstup do Formuly E sa nateraz mierne pozastavili.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *