Michelin pripravuje nové pneumatiky pre siedmu sezónu

foto: © FIA Formula E

Aktuálny dodávateľ pneumatík pre Formulu E Michelin pracuje na novej špecifikácii zmesí pre sezónu 2020/2021. Aktuálna špecifikácia je univerzálna a použiteľná na suchej i mokrej trati.  

Nová zmes by sa podľa e-racing365 mohla začať využívať v rovnakom čase, v akom prebehnú kozmetické zmeny vozidiel druhej generácie. „Je v poriadku, že prinesieme nejaký vývoj. Načasovanie je správne. Zatiaľ nie je nič oficiálne, prebiehajú diskusie. Vývoj pneumatík nie je jednoduchý kvôli ich výkonu či priľnavosti. Od poslednej sezóny sme práve v tomto smere spravili veľký krok vpred.“ prezradil šéf Michelinu pre Formulu E Serge Grisin.

Máme za sebou päť pretekov aktuálnej sezóny a na základe dosiahnutých časov je jasné, že vozidlá druhej generácie sú oproti svojim predchodcom jasne rýchlejšie. „Je ťažké povedať, ako veľmi za to môže pneumatika a ako veľmi auto. Myslím si však, že guma môže spraviť pol sekundy. Niektoré tímy by povedali, že je to ešte viac. Vývoj bude ešte lepší. Zmesi budú ľahšie. Okrem výkonu chceme pracovať aj na efektivite.“