Milujem Formulu E, priznáva André Lotterer

foto: © FIA Formula E

Skúsený André Lotterer má za sebou úspešnú nováčikovskú sezónu vo Formule E. Svojmu kolegovi Jeanovi-Éricovi Vergnovi pomohol k zisku titulu a od prvenstva v tímovom hodnotení nebola ďaleko ani jeho stajňa TECHEETAH.

Nemecký pretekár si na jedinečnosti elektrického kolotoča zvykal ťažko. V prvých troch pretekoch nebodoval a to pritom sedel vo veľmi dobrom monoposte s osvedčenými pohonnými jednotkami Renaultu. Po zlepšených výkonoch v druhej polovici ročníka skončil Lotterer na konečnom ôsmom mieste.

Aj preto má na Formulu E iný názor ako pred príchodom do nej. „Milujem ju. Naozaj ju začínam milovať. Samozrejme, keď sa na začiatku človek trápi, tak sa necíti byť istým. Neviete, či to dokážete. Napokon to vyšlo v Santiagu. Potom som sa stále ešte učil. Vedel som, že bez testov to bude náročné. Ak sa však pozriete na dosiahnutý progres, myslím si, že je to veľmi dobré. Teším sa z toho. V poslednej časti sezóny som patril k najlepším,“ povedal pre Autosport.

„Skutočne ma teší môj výkon v kvalifikáciách a pretekoch z pohľadu rýchlosti, najmä v poslednej tretine ročníka. Pravidelne som bol vpredu. Bol som si istý tým, čo som v aute robil. Potom som bol však fakt smutný zo všetkých tých trestov a nezhôd. Potrebujem spätne zhodnotiť sezónu a uvedomiť si, čo potrebujem zlepšiť, aby sa to neopakovalo. Pretože veľmi malé stupídne veci si vyberajú veľkú daň,“ dodal Lotterer.