Minulá sezóna bola sklamaním, priznáva da Costa z tímu Andretti

António Félix da Costa

Automobilka BMW zvýšila svoj inžiniersky vplyv na stajňu Andretti skôr, než sa očakávalo. Bavori chcú americkému tímu pomôcť nájsť pevnú pôdu pod nohami a následne od sezóny 2018/2019 vstúpiť do série s vlastným továrenským tímom. Informuje o tom Autosport.com.

Minulý ročník bol pre stajňu Andretti veľkým sklamaním, keď v dvanástich pretekoch získala len zopár bodov. S podporou BMW by to však mohlo byť lepšie. „Nemôžeme popierať, že minulá sezóna bola sklamaním. Chceme sa dostať z tých pozícii. Musíme však byť realisti. Po sezóne to nebolo o oddychu, pretože sme mali zopár technických problémov. Následne však nastali naozaj veľké zmeny a prišla masívna pomoc od BMW. Neviem, prečo sa to stalo, ale som rád, že je to tak. Je príjemné sledovať predčasnú podporu z ich strany,“ prezradil pre vyššie uvedený zdroj António Félix da Costa.

„Viem, čoho je schopný Renault a čím disponuje Audi. Môžem povedať, že z hľadiska softvéru, vybavenia pre pilotov a prístupu k situácii sme boli na míle pozadu. Prichádzam na to až teraz počas rozhovorov s novými ľuďmi. Jeden z nich pri pohľade na brzdy počas testov povedal, že je v tom neporiadok. Následne som mu odpovedal, že je to omnoho lepšie ako predtým,“ pokračuje 26-ročný pretekár.

„To, že je po príchode na okruh všetko pohodlnejšie, mi ako jazdcovi veľmi pomáha. Minulý rok som mal pocit, že ma to šialené auto chce nasmerovať do steny. Strata na najrýchlejších je pravdepodobne taká istá, ale verím, že ju môžeme zredukovať. Bude to chcieť veľa práce, aby sa to zlepšilo. Potrebujeme viac výkonu, efektivity a lepšie auto pre pilota,“ dodal da Costa.

Zdroj: Autosport.com, foto: Sam Bloxham (LAT)