Mitch Evans by mohol po sezóne prestúpiť do Porsche

Mitch Evans
foto: © FIA Formula E

Mitch Evans je vraj medzi kandidátmi na post jazdca v tíme Porsche, ktorý sa k Formule E pripojí už v sezóne 2019/2020. Prvým ohláseným pilotom nemeckej stajne je už dávnejšie avizovaný Neel Jani.

Ako informuje e-racing365, o možnom príchode novozélandského pretekára do Porsche hovorí viacero zdrojov blízkych aktuálnemu pilotovi Jaguaru. Evans má platnú zmluvu so svojím súčasným zamestnávateľom do konca aktuálnej edície a ako povedal po posledných pretekoch v Čile, jeho primárnym cieľom je zotrvanie vo Formule E.

Mohlo by vás zaujímať:

VIDEO: Neel Jani je prvým potvrdeným pilotom Porsche!

„Porsche by ma jednoznačne zaujímalo. Teraz je ešte ale veľmi skoro na to, aby som povedal, že sa stane niečo s hociktorým z tímov. Radšej by som nič nekomentoval, pretože je to ešte vo hviezdach.  Rád by som zostal v stajni Jaguar. Ideálne by som však chcel vyhrávať, takže sa musím pozerať aj na to. Jaguaru verím, aj keď v tejto chvíli nedosahujeme očakávané výsledky. Najmä v tomto roku však máme všetky potrebné ingrediencie na úspech,“ prezradil Evans.

Aktuálne šiesty muž priebežného poradia má väzby na Porsche prostredníctvom Marka Webbera, ktorý na jeho kariéru dozerá už osem rokov. Okrem toho testoval v roku 2015 v Barcelone a Bahrajne vozidlo Porsche 919 Hybrid LMP1. Vedľa Neela Janiho by sme okrem Evansa mohli vidieť aj Andrého Lotterera, ktorý momentálne jazdí za DS TECHEETAH. Medzi kandidátmi je aj bývalý pilot F1 Brendon Hartley.