Mitch Evans opúšťa GP2, jeho prioritou je Formula E

Mitch Evans

Novozélandský pretekár Mitch Evans je na konci tohto roka pripravený opustiť sériu GP2, aby sa mohol naplno venovať Formule E. Ešte len 22-ročný pilot je považovaný za jedného z najtalentovanejších jazdcov mladej generácie. Táto sezóna mu však v tíme Campos nevyšla. Navyše, podpísal zmluvu s tímom Jaguar Racing, ktorá je nováčikom elektrickej série.

„V tejto chvíli nemám žiadne plány na ďalší rok. Tento rok zakončím v GP2 a potom uvidíme. Mám niekoľko možností, ale nechcem vidieť samého seba o rok na takejto úrovni. Mojou prioritou je Jaguar a Formula E. Na to sa budem sústrediť počas budúceho roka,“ povedal mladý pretekár.

Ak by sa Evans napokon rozhodol pre odchod z GP2, tak by okrem Formuly E mohol absolvovať jednorazové podujatia ako 24-hodinové preteky v Le Mans a podobne. „Voči takýmto veciam som úplne otvorený. Samozrejme, že jestvuje niekoľko významných podujatí, na ktorých sa chce zúčastniť každý pretekár ako napríklad Le Mans. Kým mi to Jaguar dovolí a som si istý, že by mohol, tak by to šlo.“

Zdroj: NZHerald, foto: Adam Warner (LAT)