Mladoženáč Bird: Myslím si, že sezónu odštartujeme vo veľkom štýle

foto: © FIA Formula E

Stajňa Envision Virgin Racing dnes zverejnila nielen lakovanie svojho nového auta, ale aj zloženie jazdeckej dvojice pre sezónu 2018/2019.

Britský tím bude v novom ročníku ako zákaznícky tím Audi používať monopost e-tron FE05. Jeho parametre sme spoznali len včera počas oficiálnej prezentácie Audi. Dnes sme boli zvedaví predovšetkým na menoslov pilotov, ktorí dostanú šancu v piatej sezóne. Napokon je to dvojica Sam Bird a Robin Frijns.

FOTO+VIDEO: Tím Envision Virgin Racing predstavil nové auto, do Formuly E sa vracia Robin Frijns!

Koncom júla preleteli zákulisím elektrického kolotoča správy, že o Sama Birda má záujem BMW. Bird túto informáciu potvrdil s tým, že ich ponuku slušne odmietol a chce sa zamerať na prácu vo Virgine, s ktorým dosahoval výborné výkony.

Pre oficiálny web tímu dnes prezradil, že sa na pokračovanie vo Virgine teší: „Som šťastný, že bude s týmto tímom aj v ďalšej sezóne. Vlani sme ukončili v New Yorku sezónu veľmi dobre a dosiahli sme zatiaľ náš najlepší výsledok. Teším sa na to, ako nám nová pohonná jednotka a nové auto dokážu pomôcť pri dosahovaní našich cieľov.“

Sam Bird odmietol ponuku BMW, chce zostať vo Virgine

Počas minulej edície Bird bojoval o titul až do posledného víkendu. Napokon skončil tretí za šampiónom Jeanom-Éricom Vergnom a druhým Lucasom di Grassim. Teraz chce na tieto výsledky nadviazať. „Myslím si, že od Audi Sport sme dostali nesmierne silný balík. Na základe už absolvovaných testov si myslím, že budeme na štarte novej sezóny v Rijáde v dobrej pozícii. Ako tím sme sa cez leto dobre pripravili a tvrdo sme pracovali s ohľadom na predsezónne testy vo Valencii.“

„V lete sme absolvovali súkromne testy a už teraz sa veľmi teším na to, čo ukážeme vo Valencii. Sme v dobrej pozícii a cítim, že sezónu odštartujeme vo veľkom štýle. Mimo diania na trati som sa oženil. V New Yorku som uzavrel zatiaľ moju najlepšiu sezónu a potom som mal veľmi vzrušujúce leto,“ prezradil Bird.

V prípade Birda sa jeho zotrvanie očakávalo aj na základe jeho reakcie na ponuku BMW. Meno jeho nového tímového kolegu, ktorým sa stal bývalý pretekár Andretti Robin Frijns, však mnohých prekvapilo. „Poznám ho veľmi dlho a naposledy som s ním pretekal v druhej a tretej sezóne. Je to veľmi úspešný jazdec, čo dokazuje počas celej svojej kariéry. Je skvelé, že sa pripojil k tímu a už sa neviem dočkať novej sezóny,“ uzavrel britský pretekár.