Mnoho ľudí sme v úvode sezóny prekvapili, znie z garáže tímu NIO 333

Tom Blomqvist
foto: Formula E

Tom Blomqvist tvrdí, že jeho tím NIO 333 svojimi výkonmi v Rijáde prekvapil viacero ľudí v paddocku. Britsko-švédsky pretekár to povedal v rozhovore pre Motorsport.com.

Vlani posledný tím čakal na body viac ako rok a pol a túto nelichotivú sériu ukončil v Rijáde Oliver Turvey, ktorý skončil desiaty a následne šiesty. Navrátilec do Formuly E, Blomqvist, zatiaľ nebodoval, ale nie je to tým, že by nepodával dobré výkony. Práve naopak, v oboch pretekoch ich mal na dosah, ale napokon o ne prišiel kvôli udalostiam na trati.

„Myslím si, že sme snáď pár ľudí prekvapili. Samotný tím pracoval naozaj veľmi tvrdo. Takže, pochopiteľne, sme vedeli, že sme urobili veľký krok vpred. Práve na tom tak tvrdo všetci pracovali. Bolo naozaj príjemné vidieť všetkých, ako sa tešia. Počul som ich cez vysielačku, keď sa nám podarilo dostať do Super Pole, všetci tlieskali. Určite bolo pre ľudí, mechanikov a vlastne všetkých skvelé vidieť naše autá vpredu,“ spomína Blomqvist.

Kroky NIO 333 naznačujú jeho zotrvanie vo Formule E aj počas éry Gen3

„Áno, niekoľko ľudí sme prekvapili. Takisto sme dokázali, aká náročná bude táto sezóna, aké tesné to bude a aké náročné bude dosahovať vyrovnané výkony. Povedal by som, že vlaňajšia sezóna bola trochu poznačená prípravou novej pohonnej jednotky pre tento ročník. Dali si námahu, aby sa pokúšali zlepšiť jednotlivé oblasti. Vedeli, napríklad, to, že vlani mali slabú pohonnú jednotku,“ hodnotí 22. muž priebežného poradia.

Každá stajňa chce pravidelne bodovať, ale pri vyrovnanom poli je to náročné. „Body budú cieľom v každých pretekoch, to nie je otázka. Vieme však realisticky usúdiť, že na to, aby sme bodovali, musíme spraviť všetko perfektne a možno budeme potrebovať, aby to ostatným až tak perfektne nešlo. Taká je realita. Ak sa dobre kvalifikujeme, tak máme určite šancu bodovať.“

„Verím, že máme dostatočne schopné auto na to, aby sme pravidelne bodovali. Potrebujeme len všetko doladiť a tu a tam by sme mohli zbierať nejaké body. Istotne to nebude jednoduché, pretože stále pracujeme na zlepšení nášho výkonu v pretekoch,“ doplnil Blomqvist.

Oliver Turvey a Tom Blomqvist
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *