Moje rozhodnutie prestúpiť do Nissanu bolo jasné, priznáva Günther

Maximilian Günther
foto: Formula E

Jednou z doterajších najväčších prestupových bômb vo Formule E je odchod Maximiliana Günthera z BMW do Nissanu.

Nemec v uplynulej sezóne nenadviazal na výkony zo sezóny 2019/2020, ale napriek tomu bol jedným z najčastejších účastníkov Super Pole, jednokolového kvalifikačného rozstrelu o pole position. Po avizovanom odchode BMW z tímu Andretti sa však jeho pozícia otriasala v základoch. Tím potvrdil zotrvanie nováčika Jakea Dennisa a zároveň dal Güntherovi signál, že s ním sa až tak nepočíta.

Napokon po ňom siahol Nissan, z ktorého do Mahindry odišiel Oliver Rowland. „Cítim sa veľmi dobre,“ povedal Günther pre The Race. „Pri prvých rokovaniach som si pomyslel, že tento tím má z hľadiska prístupu rovnaké mentálne nastavenie ako ja.“

Günther prestupuje do Nissanu, zrejme rozhodli avizované rošády v F1

Nissan riešil náhradu za Rowlanda viac ako mesiac a okrem Günthera boli v hre aj Alex Albon a Daniil Kvjat. Napokon sa ale veci vyvinuli tak, že po prvých prestupových informáciách z F1, Nissan stavil na šikovného Nemca. Okrem týchto pilotov boli v hre aj Alex Lynn a Lucas di Grassi, ktorý by mal posilniť Venturi. Lynn by sa mal zo šampionátu napriek dobrým výkonom porúčať.

Günther prezradil, že Nissan nebol jediný, kto oňho prejavil záujem, ale ponuka japonského konštruktéra sa mu najviac pozdávala. „Chápem, Andretti, že chceli predstaviť prvého jazdca pre novú sezónu. Ale na mňa to nemalo ozajstný vplyv, pretože moje rozhodnutie bolo v tomto smere skutočne nezávislé.“

„Už som to v minulosti povedal viackrát a môžem to opäť podčiarknuť, že svoju budúcnosť vidím naozaj v tomto šampionáte. Som jeho veľký fanúšik. Sú to majstrovstvá sveta a pre mňa je to miesto, kde chcem byť. Rozhodnutie, ktoré som nakoniec spravil, bolo pre mňa nakoniec veľmi jasné. Partnerstvo s Nissanom vnímam ako veľmi silné,“ prezradil.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *