Monacká katastrofa sa už nemôže opakovať, tvrdí šéf Mercedesu

Nyck de Vries
foto: Formula E

Šéf tímu Mercedes Ian James po sobotnej Monako E-Prix povedal, že katastrofálny výkon jeho stajne sa nemôže opakovať. Informuje o tom The Race.

Jeden z vrcholov sezóny nepriniesol Strieborným šípom želaný úspech a ani jeden z jazdcov nebodoval. Po mnohých problémoch z pretekov napokon odstúpili Nyck de Vries aj Stoffel Vandoorne. Z veľkého bodového náskoku Mercedesu je momentálne len dvojbodový pred Jaguarom. Na ďalších miestach priebežného poradia je to takisto veľmi tesné.

Vandoornove preteky sa začali účasťou v začiatočnej kolízii, po ktorej z pretekov odstúpil Alexander Sims. Následne mal Belgičan nekonkretizované problémy, ktoré vyústili do zablokovania zadnej nápravy. Skončilo sa to nárazom do Pascala Wehrleina z Porsche. Pre oboch sa krátko pred koncom preteky skončili.

Infarktové Monako vyhral po „najriskantnejšom manévri v kariére“ šampión da Costa (Video)

V prípade de Vriesa to bolo zložitejšie. Holanďan štartoval po problémoch v kvalifikácii posledný, dostal 40-sekundový trest za výmenu komponentov, ktorý bol pretransformovaný na desaťsekundový trest stop-and-go. Napriek tomu sa dokázal držať neďaleko bodov, lenže krátko pred koncom došlo k zatiaľ nevysvetlenému aktivovaniu bezpečnostného režimu.

„V kvalifikácii aj v pretekoch sa udialo niekoľko vecí, ktoré sa už nemôžu opakovať. Stále je pred nami viac ako polovica sezóny a sme v solídnej pozícii. Ale nezotrváme v nej dlho, ak z podujatí odídeme kvôli čomukoľvek bez bodov – bez ohľadu na to, či ide o obyčajné alebo dvojité preteky. Vo Formule E to takto kvôli intenzite súťaže nefunguje,“ povedal rozčarovaný James.

Druhá časť ročníka prinesie americké preteky v mexickej Pueble a New Yorku. Záver sezóny bude patriť Londýnu a Berlínu. Čaká nás teda ešte osem podujatí. „V TECHEETAH sa začínajú opäť zahrievať, predvádzajú zvyčajnú formu. A vo forme je aj Jaguar, takže až do konca to bude tvrdý zápas,“ dodal šéf Mercedesu.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *