Sébastien Buemi

Víťazom Monako ePrix sa stal Sébastien Buemi na Renaulte, ktorý dominoval počas celého dňa. Švajčiar tak zvýšil svoj náskok na čele priebežného poradia jazdcov. Hneď za ním skončil Lucas di Grassi (ABT) a tretiu priečku si ukoristil Nick Heidfeld na Mahindre.

Na štvrtom mieste skončil premiérový šampión Nelson Piquet ml. (NextEV NIO) pred Marom Engelom (Venturi). Šieste miesto obsadil Felix Rosenqvist (Mahindra), siedmy skončil Daniel Abt (ABT). Na ôsmom mieste evidujeme nováčika Estebana Gutiérreza na Techeetah. Predposlednú bodovanú pozíciu zaplnil António Félix da Costa na Andretti a bod za desiate miesto získal Nicolas Prost na Renaulte.

AKTUALIZÁCIA: Vedenie pretekov niekoľko hodín po skončení ePrix potrestalo da Costu za nebezpečný výjazd z boxov. Dostal časový trest, ktorý ho posunul na jedenástu priečku. Prost sa tak posunul na deviate a Evans na desiate miesto.

Takto vyzerá priebežné poradie jazdcov a tímov po pretekoch v Monaku. Tešiť sa môžete na vyjadrenia pilotov a predstaviteľov stajní a rovnako aj na fotogalériu, ktorú vám prinesieme v priebehu zajtrajška v našom fotonávrate, rovnako ako po pretekoch v Mexiku.

Výsledky Monako ePrix

Najzaujímavejšie momenty

Priebeh

KONIEC: víťazom Monako ePrix sa stáva Buemi, pred di Grassim a Heidfeldom.

48/51di Grassi je už nalepený na Buemiho zadnej časti, čaká nás dramatický záver pretekov!

45/51 – aktuálne poradie, da Costa je vyšetrovaný za možný nebezpečný výjazd z boxov, rovnako ako Gutiérrez.

44/51di Grassi sa doťahuje na Buemiho, medzitým sme v boxoch zaregistrovali Sarrazina.

43/51López v boxoch vystupuje z auta, preteky sa pre neho skončili.

39/51 – dianie na trati je relatívne pokojné, Buemi si udržiava minimálny náskok a predbiehacích manévrov je toľko, na koľko sme v Monaku zvyknutí.

34/51 – aktuálne poradie

33/51Gutiérrez je vyšetrovaný komisármi pre údajný nebezpečný výjazd z boxoc, Duval opäť v boxoch.

32/51 – aktuálne poradie na čele: Buemi, di Grassi, Heidfeld, Piquet ml., Engel.

29/51d´Ambrosio bol v boxoch, momentálne je posledný.

27/51 – v piatej zákrute zostal na chvíľu stáť d´Ambrosio, po reštartovaní vozidla sa však dokázal pohnúť.

26/51zelené vlajky! Opäť sa jazdí naplno. Buemi si okamžite vytvoril sekundový náskok pred di Grassim.

25/51 – bezpečnostné vozidlo a výmeny vozidiel nám poriadne premiešali poradie. Chvíľu bol na čele Evans. On a ďalší piloti ale už strácali na Buemiho jedno kolo, preto si ho môžu vziať späť ešte vo fáze bezpečnostného vozidla.

24/51 – incident medzi Vergnom a Piquetom ml. bude prešetrený komisármi.

23/51 –  po nehode sa piloti ženú do boxov

22/51 – aktuálne poradie

22/51 – na trati máme bezpečnostné vozidlo. Piquet ml. a Vergne kolidovali Pre pilota Techeetah, ktorý skončil v bariérach sa preteky skončili.

19/51Buemi si drží mierny náskok pred di Grassim, súboj o tretiu pozíciu medzi Piquetom ml. a Vergnom sa vyostruje.

17/51 – aktuálne najrýchlejšie kolo má na konte Bird.

16/51 – aktuálne poradie

14/51 – víťazmi Fanboostu je trojica: Buemi, di Grassi a Sarrazin. Takto sa Abt dostal pred Frijnsa.

12/51 – mechanici DS Virgin sa nenudili, v priebehu niekoľkých minút riešili vážne poškodenia oboch monopostov. Bird i López dnes budú zrejme bojovať už len o najrýchlejšie kolo pretekov.

9/51 – stajňa DS Virgin nezažíva dobrý deň. Bird musel po náraze do steny zájsť do boxov a komisári tam poslali aj jeho kolegu Lópeza. Birdove preteky sú prakticky na konci.

7/51 – aktuálne poradie na čele: Buemi, di Grassi, Piquet ml., Vergne, Heidfeld. Na chvoste je Sarrazin, ktorý mal problémy na štarte.

5/51 – celý balík sa drží pohromade. Sledujeme vláčik, ktorý je v Monaku očakávaný.

3/51 – kolá ubiehajú veľmi rýchlo, keďže ide o najkratší okruh v kalendári.

štart – je odštartované! Začiatok balíka zvládol štart bez kolízií. Kontakt registrujeme v strede poľa, nejde o nič vážne.

15:55Loic Duval dostal trest za prekročenie povoleného limitu absolvovaných kôl a po kvalifikačnej diskvalifikácii sa posunul na koniec štartového roštu, kde sa už nachádza jeho tímový kolega Jerome d´Ambrosio.

15:48 – takto vyzerá aktuálne poradie pilotov a tímov.

15:43 – dnes zatiaľ jasne dominuje úradujúci šampión Sébastien Buemi, ktorý triumfoval v prvom i druhom tréningu a formu potvrdil aj v kvalifikácii. Kvalifikácia priniesla viacero zaujímavých momentov.

15:30 – takto vyzerá okruh, na ktorom dnes piloti zabojujú o dôležité body.