Monako: Budúcoročné preteky Formuly E uvidíme na kompletnej trati F1

Sam Bird - Monako
foto: © FIA Formula E

Budúcoročné preteky Formuly E v Monaku uvidíme na trati, ktorú počas veľkých cien využíva F1. Pre e-racing365 to potvrdil zakladateľ a šéf série Alejandro Agag. Monacké preteky sú na programe v máji 2019.

„Monako je späť a my využijeme plnú trať. Krátka verzia bola primalá. Bolo to fajn, ale lepšie pre nás bude pretekať na veľkom okruhu,“ dodal Agag. V Monaku sa preteky zatiaľ konali v rokoch 2015 a 2017. Ide o vopred známu dohodu, ktorej podstata spočíva v tom, že Formula E sa do Monaka vracia každý druhý rok.

Túto zmenu vítajú aj piloti. Jazdec Renaultu a šampión zo sezóny 2015/2016 Sébastien Buemi: „V prvom rade si myslím, že s novými autami bude veľmi náročné pokračovať na malom okruhu. Samozrejme, že malá monacká trať bola najmenšia v rámci celej sezóny a je veľmi náročnej na nej predbiehať. S vyšším výkonom a lepšími autami bude veľmi dôležité jazdiť na veľkej trati. Keď máme takú možnosť, akou je Monako, tak by sme podľa mňa do nej mali vhupnúť.“

Sébastien Buemi - Monako
foto: © FIA Formula E

Podobne to vníma pilot stajne DRAGON Jerome d´Ambrosio, ktorý sa neobáva možných problémov súvisiacich s charakteristikou trate. „Formula E nikdy nebola o tom, čo sa stane, keď idete z kopca. Je to otázka, či idete naplno. Myslím si, že s plným okruhom to bude skvelé, keďže k dispozícii bude viac možností na predbiehanie na miestach ako Mirabeu a v šikane.“

„Nie je dôvod, pre ktorý by sme tam nemohli pretekať. Autá piatej sezóny podajú presne tú správnu správu každému v okolí technológie elektrických vozidiel. Len si predstavte, ako úžasne vyzerá budúcoročné aute jazdiace okolo kasína. Bude to fantastické,“ verí belgický pilot.