Monako je Monako, je proste magické, hovorí Vergne, ktorý dúfa v zlepšenie

Jean-Éric Vergne
foto: Formula E

Dvojnásobný šampión Jean-Éric Vergne z DS TECHEETAH nie je úplne spokojný so svojím umiestnením v polovici sezóny. Francúz sa takto vyjadril počas včerajšej tlačovej konferencie pred dnešnými pretekmi v Monaku.

„Monako je Monako, je proste magické,“ povedal bývalý pilot F1, ktorý je jedným z dvoch víťazov Monako E-Prix. Okrem neho sa dvakrát radoval Sébastien Buemi ešte vo farbách Renaultu. Vergne svojím monackým víťazstvom v roku 2019 prispel k zisku majstrovského titulu.

Po šiestich pretekoch je v priebežnom poradí siedmy. Na konte má víťazstvo z Ríma, no okrem neho nazbieral len chudobných osem bodov. „S prvou polovicou sezóny nie som príliš nespokojný, ale jednoducho nie sme tam, kde by sme chceli byť. Napriek tomu je pozitívne, že máme na konte víťazstvo a že my ostatní nestrácame na lídrov veľa.“

Monako prinesie legendárnu trať F1 a ukončí prvú polovicu sezóny (Video+Harmonogram)

„To je naozaj dôležité, pretože môžete byť štvrtý so stratou 50 bodov, čo by bolo zlé. Takže viem, že sa v priebehu jedného pretekárskeho dňa môžem dotiahnuť a to môže odštartovať druhú polovicu sezóny,“ pokračuje Vergne.

Niekdajší šampión stráca na lídra Nycka de Vriesa z Mercedesu len 24 bodov. „Na to, aby sme sa posunuli dopredu, musíme trochu zapracovať na aute. Sústredili sme sa najmä na softvér, ale pravdepodobne nie dostatočne a mali sme základné problémy s vecami ako balans, čo je vo Formule E ultra dôležité. Takže, je dôležité vrátiť sa k základom, António a ja sa pokúsime o čo najlepší výsledok.“

„Auto je dobré, tím je dobrý a obaja vieme, ako vyhrať preteky. Monako predstavuje polovicu sezóny. Dúfame, že zažijeme vydarené Monako aj že mesiac a pol dlhú prestávku využijeme na prípravu,“ dodal jazdec DS TECHEETAH.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *