Monako môže rozhodnúť o našich šanciach na obhajobu, myslí si da Costa

António Félix da Costa
foto: Formula E

António Félix da Costa tvrdí, že Monako rozhodne o tom, či bude takpovediac uterák hodený na zem alebo či sa zodvihne a zabojuje o obhajobu titulu. Úradujúci šampión to povedal pred kamerami krátko po zisku dnešnej pole position.

Portugalčan jazdiaci za DS TECHEETAH dnes zajazdil o dvanásť tisícin sekundy rýchlejšie kolo ako druhý Robin Frijns na Virgine. Pre da Costu je to druhá pole position v tejto sezóne a šiesta celkovo. V priebežnom poradí mu však patrí až štrnáste miesto, pričom na lídra Nycka de Vriesa z Mercedesu stráca 33 bodov.

„Nič nejde v skutočnosti zle, ale urobili sme malé chyby, ktoré nás pripravili o množstvo bodov – ja sám, tím, spoločne. Tu sa nachádzame. Práve tu sa rozhodne o tom, či hodíme náš uterák na zem alebo či sa zodvihneme. Tím predviedol skvelú odolnosť,“ povedal krátko po kvalifikácii.

Monackú pole position získal po neskutočnej kvalifikačnej dráme šampión da Costa!

Jeho najrýchlejšie kvalifikačné kolo bolo na hrane. „Išiel som na 99 percent, pretože momentálne nie som v pozícii, aby som šiel absolútne naplno a riskoval kontakt so stenou. S tým, čo som potreboval urobiť, to bolo v poriadku. Povedal som si, že už nebudem riešiť čas na kolo.“

„Snažili sme sa naštartovať túto sezónu, pretože sme mali dosť pomalý štart. Celý týždeň cítim na sebe tlak. Pracujem aj mentálne na tom, aby som to udržal pod kontrolou, krok za krokom. Dve pole positions v troch pretekoch, je to skvelé. Ukazuje to, že máme rýchlosť,“ dodal da Costa.

Zo štvrtej pozície vyštartuje jeho kolega a dvojnásobný šampión Jean-Éric Vergne. Dnes to môže byť opäť drsný súboj týchto kolegov, kamarátov, ale na trati predovšetkým rivalov.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *