Monako: Prvý tréning pre Buemiho, ukončila ho nepríjemná nehoda

Monako

Pilot stajne Renault Sébastien Buemi sa stal víťazom prvého tréningu na Monako ePrix. Hneď za ním sa umiestnil jeho tímový kolega Nicolas Prost. Prvý tréning bol v závere poznačený červenou vlajkou, o ktorú sa postaral pretekár Mahindry Felix Rosenqvist. Ten v jednej zo zákrut nedobrzdil a narazil do zadnej časti vozidla Olivera Turveyho z tímu NextEV NIO. Brit mal tesne pred zrážkou problémy s autom a jazdil veľmi pomaly. Vyvesené boli žlté vlajky, lenže Rosenqvist si ich nevšimol a následne došlo k nepríjemnému nárazu.

Výborne si v prvom tréningu počínal skúsený Stéphane Sarrazin z monackého Venturi, ktorý skončil na treťom mieste. Jeho tímovému kolegovi sa až tak nedarilo a obsadil šestnástu pozíciu. Víťaz posledných pretekov v Mexiku Lucas di Grassi z tímu ABT skončil desiaty, kým ďalší z favoritov na víťazstvo Jean-Éric Vergne z Techeetah obsadil piaty stupienok. Jeho tímový kolega Esteban Gutiérrez zajazdil ôsmy najlepší čas. Pilot Jaguaru Mitch Evans, ktorý získal v Mexiku prvé body pre svoj tím, skončil jedenásty.

Jeho kolega Adam Carroll sa v prvom tréningu trápil s brzdami, čo sa odrazilo na umiestnení na chvoste tabuľky. V problémoch boli piloti stajne Andretti, ktorí sa museli vyrovnať s poruchou rekuperácie. Tú museli ovládať manuálne, čo im, prirodzene, život na trati neuľahčilo.

Najzaujímavejšie momenty

Kompletné výsledky prvého térningu

Foto: Sam Bloxham (LAT), FIAFormulaE.com