Monako: Víťazom kvalifikácie Buemi pred di Grassim, prekvapil Engel

Sébastien Buemi

Sébastien Buemi (Renault e.dams) potvrdil dobrú formu z prvých dvoch meraných tréningov a získal pole position v Monaku. Podarilo sa mu to prvýkrát v aktuálnom ročníku. Na druhom mieste skončil so stratou dvoch desatín Lucas di Grassi (ABT), čo sľubuje mimoriadnu drámu na štarte. Buemi vedie v celkovom hodnotení pred di Grassim len o päť bodov. Tretie miesto na štarte si vybojoval Nelson Piquet ml. (NextEV NIO). Za ním skončila dvojica Jean-Éric Vergne (Techeetah) a pilot domáceho Venturi Maro Engel.

„Uplynulo veľa času od našej poslednej pole position. Úprimne, pracovali sme veľmi tvrdo a nechápali sme, prečo sme nemali dostatočné tempo. Som veľmi rád, že som tempo z tréningu premenil na dobrú formu v kvalifikácii,“ uviedol spokojný Buemi.

Jeho úhlavný rival di Grassi identifikoval príčiny straty na víťaza. „Odjazdil som dobré kolo s malou chybou na konci. Celkovo som ale spokojný s prvým radom. Teraz nás čakajú tvrdé preteky. V Monaku sa ťažko predbieha, ale dáme do toho všetko.“

Spokojný s tretím miestom bol aj premiérový šampión Piquet ml.: „Budú to náročné preteky a medzi nami tromi je to veľmi tesné. Prvá zákruta bude veľmi dôležitá, keďže sa tu ťažko predbieha.“

Za úvodnou päticou sa na ďalších priečkach umiestnili Felix Rosenqvist (Mahindra Racing) a José María López (DS Virgin Racing). Pilot Jaguaru Adam Carroll odštartuje po kontakte s bariérami z osemnástej pozície. Hneď za ním skončil Nicolas Prost (Renault e.dams), ktorý počas rýchleho kola nezvládol jednu zo zákrut. Z posledného miesta vyštartuje po chybe v rýchlom kole Jerome d´Ambrosio (Faraday Future Dragon Racing).

Výsledky kvalifikácie

Najzaujímavejšie momenty

Monako ePrix štartuje o 16:00.

Foto: Renault e.dams