Mortara letel vzduchom dole hlavou, napriek tomu vybojoval pre Venturi aspoň bod

Edoardo Mortara
Zdroj: Formula E

Venturi siahalo v sobotnej virtuálnej monackej E-Prix na slušnú porciu bodov, napokon sa domáci tím musel uspokojiť s jediným.

Virtuálny šampionát Race at Home Challenge sa po testovacích pretekoch v Monaku vrátilo opäť na obľúbený okruh viacerých jazdcov. Edoardo Mortara sa kvalifikoval na výborné tretie miesto a krátko po štarte atakoval druhého Stoffela Vandoorna z Mercedesu. Výsledkom však bola hromadná kolízia a Mortarov prepad na jedenásty post. Napokon však z toho bolo konečné desiate miesto a prvý bod vo virtuálnom šampionáte, vďaka čomu je priebežne osemnásty.

„Tréningu som nevenoval veľa času, takže s mojím kvalifikačným výkonom som bol veľmi spokojný. Mal som dobrý štart z druhého radu a pokúšal som sa vo vjazde do prvej zákruty o manéver na Vandoorna, ale utrpel som náraz zozadu a to zapríčinilo jeho hodiny. V druhej zákrute som bol natlačený na stenu, prevrátil som sa a treťou zákrutou som preletel hore nohami. Napriek tomu som dokázal získať premiérový bod v sérii, čo je pozitívne,“ dodal Mortara.

Wehrlein ukončil virtuálnu dominanciu Günthera, rozhodla o tom kolízia v prvej zákrute (Video)

Felipe Massa štartoval až zo štrnástej priečky a po úvodnej mele v prvej zákrute poskočil o jedno miesto. Po súbojoch s Jamesom Caladom z Jaguaru a Alexandrom Simsom z BMW klesol na pätnáste miesto, ktoré už nevylepšil. Massa je v priebežnom hodnotení dvanásty.

„Predbiehanie je v Monaku veľmi zložité a keďže som sa kvalifikoval na štrnáste miesto, v pretekoch som mal množstvo práce. V druhej zákrute som bol v zajatí hromadnej kolízie, ale nejako sa mi podarilo získať miesto k dobru. Neskôr som bol eliminovaný. Po pozitívnych prvých pretekoch sezóny viem, že môžem bojovať o body. Snáď sa mi to podarí cez víkend,“ dodal brazílsky pilot.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *