Mortara s druhým víťazstvom vo Formule E, Wehrlein s ďalším trestom! (Video)

Edoardo Mortara
foto: Formula E

Víťazom druhých pretekov v mexickej Pueble sa stal Edoardo Mortara z Venturi, ktorý za sebou udržal Pascala Wehrleina na Porsche.

Švajčiar štartoval z tretieho miesta, zhruba polhodinu pred koncom sa dostal na prvé miesto, ktoré už z rúk nepustil. Niekoľko minút pred koncom naňho vyvíjal tlak Wehrlein, ale skúsený jazdec Venturi pracoval s pneumatikami šetrnejšie, čo rozhodlo. Nemec napokon prišiel o svoje druhé miesto. Vedenie pretekov mu udelilo päťsekundovú penalizáciu za nesprávne použitie Fanboostu. Po sobotnej diskvalifikácii tak tím Porsche zažíva ďalšiu frustrujúcu epizódu.

Prvé pódium vo Formule E si vybojoval napokon druhý Nick Cassidy z Virginu, ktorý sa v samom závere dostal pred tretieho Olivera Rowlanda z Nissanu. Piaty za potrestaným Wehrleinom skončil ďalší nováčik Jake Dennis na BMW. Solídne šieste miesto pre Mahindru vybojoval Alex Lynn.

Siedmy skončil druhý pilot BMW Maximilian Günther pred Jeanom-Éricom Vergnom. Pilot DS TECHEETAH mohol dopadnúť aj lepšie, ale necelých deväť minút pred koncom skončil z piateho miesta v hodinách a prišiel o tri pozície.

Dva body za deviate miesto získal Mitch Evans z Jaguaru a poslednú bodovanú priečku obsadil včerajší druhý muž René Rast na Audi. Doterajší líder priebežného poradia Robin Frijns z Virginu skončil na prvom nebodovanom mieste.

Na body márne siahal druhý pilot Jaguaru Sam Bird, ktorý okrem iného doplatil na kolíziu s napokon štrnástym Sébastienom Buemim z Nissanu a osemnástym Lucasom di Grassim v monoposte Audi. Brazílčan to napálil do svojich súperov. Našťastie, skončilo sa to bez vážnejších následkov.

Opäť sa nedarilo Mercedesu, ktorý nezískal ani bod. Stoffel Vandoorne vybojoval len trináste miesto a Nyck de Vries musel po náraze od di Grassiho v prvej tretine pretekov odstúpiť. Di Grassi dostal trest v podobe prejazdu boxovou uličkou.

Na body siahal aj obhajca titulu a Vergnov tímový kolega António Félix da Costa. Portugalčan však približne sedem minút pred koncom nepríjemne havaroval.

 

Mortara novým lídrom, Mercedes si pozíciu udržal

Mortara sa vďaka víťazstvu vyšplhal na priebežnú vedúcu pozíciu. Donedávny líder Robin Frijns je druhý s desaťbodovu stratou. Ďalšie dva body stráca obhajca titulu António Félix da Costa. Medzi tímami vedie Mercedes o tri body pred DS TECHEETAH a o štyri pred Jaguarom. Priebežné poradie pilotov aj tímov je nesmierne vyrovnané.

 

 

Výsledky Puebla E-Prix (sobota)

#

pilot

tím

čas

1.

Edoardo Mortara

ROKiT Venturi Racing

46:41,685

2.

Nick Cassidy

Envision Virgin Racing

+4,169

3.

Oliver Rowland

Nissan e.dams

+6,912

4.

Pascal Wehrlein

TAG Heuer Porsche

+7,296

5.

Jake Dennis

BMW i Andretti Motorsport

+9,986

6.

Alex Lynn

Mahindra Racing

+10,630

7.

Maximilian Günther

BMW i Andretti Motorsport

+10,968

8.

Jean-Éric Vergne

DS TECHEETAH

+21,111

9.

Mitch Evans

Jaguar Racing

+21,261

10.

René Rast

Audi Sport Abt Schaeffler

+21,896

11.

Robin Frijns

Envision Virgin Racing

+22,216

12.

Sam Bird

Jaguar Racing

+27,945

13.

Stoffel Vandoorne

Mercedes-EQ

+28,578

14.

Sébastien Buemi

Nissan e.dams

+35,720

15.

Joel Eriksson

DRAGON / PENSKE AUTOSPORT

+41,027

16.

Sérgio Sette Câmara

DRAGON / PENSKE AUTOSPORT

+41,029

17.

André Lotterer

TAG Heuer Porsche

+46,250

18.

Lucas di Grassi

Audi Sport Abt Schaeffler

+1:26,473

19.

Tom Blomqvist

NIO 333

nedokončil

20.

António Félix da Costa

DS TECHEETAH

nedokončil

21.

Alexander Sims

Mahindra Racing

nedokončil

22.

Oliver Turvey

NIO 333

nedokončil

23.

Norman Nato

ROKiT Venturi Racing

nedokončil

24.

Nyck de Vries

Mercedes-EQ

nedokončil

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *