Mortara sa sústredí len na Formulu E, tvrdí šéfka tímu Venturi

foto: Venturi

Edoardo Mortara bude súčasťou stajne Venturi aj v budúcej sezóne. Monacký tím ho v roli tímového kolegu Felipeho Massu potvrdil len tento týždeň.

Nová šéfka tímu Susie Wolffová pre e-racing365 prezradila, že angažovanie Mortaru bolo pre tím po podpísaní zmluvy s Massom prioritou. „Myslím si, že pre Eda to bude v novej sezóne trochu iné, pretože sa sústredí len na Formulu E. Minulý rok bolo náročné vyhnúť sa termínovým kolíziám. Chceli sme mať v tíme kombináciu, ktorá bude fungovať najlepšie.“

„Cítili sme, že Edo a Felipe boli najsilnejšou voľbou. Mali sme niekoľko ďalších možností. Je fantastické, že pokračujeme s ním. Edo nie je len rýchly, ale prináša mnoho aj po technickej stránke. Z môjho pohľadu to bol jediný pilot so skúsenosťami s Formulou E, ktorý prichádzal do úvahy,“ približuje šéfka monackého tímu.

Wolffová predpokladá, že Mortara môže pomôcť Massovi v jeho prvej sezóne vo Formule E. „Felipe má v motoršporte nesmierne veľa skúseností, ale Formula E je prostredím plným výziev. Aby som bola voči Felipemu férová, tak túto výzvu nepodceňuje. Na piatu sezónu sa pripravuje naozaj veľmi tvrdo.“

Venturi v krátkom čase angažuje nového testovacieho a rezervného jazdca. Konkrétne meno by sme sa mali dozvedieť v najbližších týždňoch.

Kolegom Felipeho Massu vo Venturi bude Edoardo Mortara