Mortara získal pre Venturi premiérové pódium v sezóne, Massa s prvými bodmi vo Formule E

Edoardo Mortara
foto: © FIA Formula E

Tím Venturi zlomil v Mexiku dve série, keď sa o prvé pódium v tejto sezóne pre monackú stajňu postaral Edoardo Mortara, ktorý v hektickom finiši skončil tretí. Prvé body vo Formule E získal Felipe Massa na ôsmom mieste.

Mortara štartoval z deviatej priečky a ešte pred červenými vlajkami sa dostal blízko k Massovi, ktorého následne predbehol. V bláznivom poslednom kole takpovediac odpadli obaja jazdci Nissanu i líder pretekov Pascal Wehrlein, vďaka čomu sa Švajčiar dostal na tretí pódiový stupienok. V priebežnom hodnotení je desiaty. „Ako keby prišli Vianoce. V poslednom kole zastali dve autá a Wehrlein dostal trest. Je to neustále lepšie a lepšie a bude sa to ešte viac zlepšovať, pretože týchto chlapci pracujú nesmierne dobre.“

„V Santiagu som bol štvrtý, v Mexiku som tretí. To boli preteky! S oboma výsledkami som veľmi spokojný. Na ich dosiahnutie potrebujete naozaj perfektné preteky: auto, tím a jazdec – všetci musia zo seba dať to najlepšie. Od začiatku to bolo absolútne šialenstvo, každý bojoval, bolo to bláznivé. Sústredil som sa na vlastné preteky a vyplatilo sa to. Stále sa máme čo učiť, ale dokázali sme, že sa zlepšujeme,“ dodal pilot Venturi.

Návrat k pretekom:

VIDEO: Mexické šialenstvo ovládol di Grassi, Wehrlein prehral na cieľovej čiare

Massa naznačil zlepšenie už v kvalifikácii, v ktorej obsadil výborné tretie miesto. V pretekoch mu dlho patrilo šieste miesto, ale kvôli chybe pri výpočte spotreby musel tri kolá pred koncom spomaliť a skončil ôsmy. Priebežne sa posunul na šestnáste miesto. „Chyby sa v motoršporte stávajú. Robíme ich všetci. Som veľmi hrdý na celý tím, ale môj výsledok ma trochu sklamal. Som rád, že som ukázal rýchlosť auta. Chyba pri výpočtoch počas červených vlajok nás viedla k nesprávnej kontrole energie, čo poznačilo moje preteky. Som sklamaný, že som stratil pozície.“

Tím Venturi sa vďaka slušnej porcii bodov posunul na šieste miesto. „Nielenže sa Felipe dostal do Super Pole, Edo skončil dokonca na pódiu. Je to moje prvé pódium v úlohe šéfky tímu a je to pre nás výnimočný moment. Pred týmto víkendom sme boli miernymi optimistami. Som nesmierne hrdá na celý tím,“ povedala šéfka stajne Susie Wolffová.