Motošport sa musí prispôsobiť, inak zanikne, predpovedá di Grassi

Lucas di Grassi
foto: Formula E

Motošport a predovšetkým súťaž konštruktérov sa podľa Lucasa di Grassiho dostala v poslednom období na vyššiu úroveň. Niekdajší šampión Formuly E to povedal pre The-Race.

Podľa Brazílčana bude zapojenie konštruktérov v motošporte pokračovať, ale di Grassi je presvedčený, že potrebné bude prispôsobenie sa moderným technológiám a sociálnej mobilite. Pilot Audi je známym zástancom nových technológií a svoje aktivity smeruje aj k šampionátu autonómnych vozidiel s názvom Roborace.

„Motoristický šport sa musí aktualizovať, inak zanikne. Trend je veľmi jasný a čoskoro očakávam viac podobných vecí, nielen v F1,“ reaguje di Grassi na ohlásený odchod Hondy z F1. „Nie je to prekvapenie. Motošportoví dinosauri si povedia, že je to cyklus a že príde niekto iný. Nie, nepríde! Motošport potrebuje masívnu zmenu v jeho prístupe, aby zostal pre konštruktérov relevantný. Platí to od Formuly E až po Le Mans a F1.“

„Je veľmi ťažké predpovedať budúcnosť tohto priemyslu, ale povedal by som, že je pravdepodobné, že komerčná automobilová technológia bude pre budúci motošport čoraz menej relevantná. Zapojenie konštruktérov do motošportu bude zameraný skôr na ľudské zážitky, než na samotnú technológiu. Myslím si však, že tento šport dokáže stále prilákať množstvo očí a môže zvyšovať svoju popularitu, ak ostane zábavný faktor na vysokej úrovni,“ dodal bývalý pilot F1.

PODCAST: Formula E premýšľa o netradičných pretekoch, Bottas si vyskúšal vozidlo Extreme E!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *