Možno sa v jednej chvíli rozhodneme pre tímovú réžiu, hovorí šéf DS Techeetah

António Félix da Costa a Jean-Éric Vergne
foto: Formula E

Priebežný líder António Félix da Costa z tímu obhajcov titulu DS Techeetah bude mať v berlínskom finále náročnú úlohu. To platí pre všetkých pretekárov, pretože prvá polovica augusta prinesie šesť pretekov v priebehu deviatich dní.

Po piatich mesiacoch sa prerušená sezóna opäť rozbehne a zároveň aj skompletizuje. Berlínsky okruh Tempelhof ponúkne tri dvojité E-Prix na troch rôznych konfiguráciách trate. V tejto súvislosti šéf tímu Mark Preston v rozhovore pre The-Race.com prezradil, ako vníma aktuálnu situáciu okolo svojho tímu a najmä priebežného lídra da Costu.

Práve Preston dal Portugalčanovi prvú šancu vo Formule E, keď sa táto dvojica stretla ešte v premiérovej sezóne v tíme Amlin Aguri. Za šancu sa odvďačil v januári 2015 tým najlepším spôsobom, keď vyhral preteky v Buenos Aires. Po minulom roku v BMW sa rozhodol pre príchod do DS Techeetah a zatiaľ vedie s jedenásťbodovým náskokom priebežné poradie jazdcov. Nemá to však jednoduché, pretože jeho tímovým kolegom je úradujúci dvojnásobný šampión Jean-Éric Vergne.

Berlín ponúkne šesť večerných pretekov, takto vyzerá predbežný harmonogram

„Trvá to nejaký čas, kým sa navzájom spoznáme, získame istotu v procesoch a schopnostiach ostatných,“ povedal Preston. „Len vzájomné porozumenie uľahčí situáciu pri komunikácii a rozhodovaní. Preukázalo sa to v Marrákeši, kde odviedli absolútne brilantnú prácu vďaka tomu, že spolupracovali na všetkom.“

Portugalčan vyhral preteky v Marrákeši a pred druhým Mitchom Evansom má mierny náskok. Ten je však pred šesticou berlínskych pretekov zanedbateľný. „Myslím si, že všetka príprava s inžiniermi a jazdcami nás v Berlíne posunie na naozaj dobré miesta. Naše procesy, procedúry a fakt, že sme sa stali víťazným tímom s víťaznou metodológiou sú veľmi odlišné od prvej sezóny.“

Preston aj preto nechcel porovnávať da Costu z čias Aguri s tým aktuálnym. „Vtedy sme nemali simulátory a žiadne správne procesy. António sa vtedy veľmi dobre prispôsobil. Teraz odvádza veľmi dobrú prácu v kvalifikácii a dobré výkony podáva aj v pretekoch. Verí inžinierom, čo sme mali možnosť vidieť v Marrákeši, kde to zvládli na jednotku. Jednoducho povedané, je na veľmi dobrom mieste a myslím si, že vie, ako má pracovať s tímom. Samozrejme, spoločne s JEV-om sa navzájom tlačia dopredu, čo je skvelé.“

PODCAST: Blíži sa vyvrcholenie sezóny. Tímy predstavili nové tváre, Formula E detaily o Gen3

Medzi oboma pilotmi sa v prvých piatich pretekoch sezóny zaiskrilo a je jasné, že táto dvojica si napriek navonok dobrému vzťahu nič nedaruje. Vergne by rád zavŕšil majstrovský hetrik, na da Costu však stráca 36 bodov. Šancu na zisk majstrovskej koruny majú obaja, ako sa s tým vyrovná tím?

„Vo Formule E je vždy možnosť, že kvalifikácia dá kopanec osobe, ktorá víťazí, trochu ju posunie vzad. Myslím, že to opäť uvidíme. Je zrejmé, že v jednom momente dospejeme k bodu, v ktorom budeme musieť zvažovať tímovú réžiu. Môžeme to spraviť. Samozrejme, s oboma sa o tom budeme rozprávať. Ak jeden bude môcť pomôcť tomu druhému, tak som presvedčený, že o tom budeme diskutovať,“ dodal Preston.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *