Možný akcionár Formuly E David Coulthard odmieta porovnávanie s F1

David Coulthard
foto: © FIA Formula E

David Coulthard odjazdil v F1 246 pretekov a počas šiestich sezón zvádzal na trati súboje s Felipem Massom, ktorý od budúcej edície vstúpi do šampionátu vo farbách tímu Venturi. Škót tak Massu dobre pozná, Brazílčan má na konte ešte o 23 štartov v F1 viac ako Coulthard.

Trinásťnásobný víťaz pretekov F1 pôsobí momentálne aj ako komentátor a rovnako tomu bolo počas posledných pretekov v Berlíne. Coulthard pre e-racing365 prezradil viac o Massovi „S Felipem som hovoril v Barcelone a stále má zápal pre preteky. Cíti, že by mohol v tejto sezóne jazdiť aj za Williams.  Keď odniekadiaľ odídete, potrebujete byť naďalej sústredený a byť na hrane. Uvidíme, ako mu to pôjde, pretože tunajšia úroveň talentu je značná. Bude to veľká výzva, ale má možnosť. Je to na ňom, aby sa ukázal. Stále si myslí, že jeho hlad po úspechu trvá.“

Massa len nedávno absolvoval test s vozidlom Gen 2 a vo farbách Venturi absolvoval približne osemsto kilometrov.

Felipe Massa absolvoval prvé testy s vozidlom Gen2 vo farbách Venturi Formula E Team. Odjazdil zhruba 800 km. Zatiaľ sa nevie, kto bude jeho tímovým kolegom v sezóne 2018/2019.

Uverejnil používateľ Formula-E.sk 1. jún 2018

Vstúpi Coulthard do Formuly E?

Coulthard pre portál F1i.com prezradil, že už nebude komentovať preteky F1 a sústredí sa na Formulu E. „Som v kontakte s tímami a Alejandrom Agagom. Je to veľmi zaujímavé. Mohol by som byť investorom alebo by som mohol mať niečo spoločné s niektorým z tímov. Musím sa na to bližšie pozrieť.“

„Myslím si, že elektrická mobilita je budúcnosť, takže Formula E je budúcnosť, ale samozrejme, že Formula 1 je stále najslávnejšou pretekárskou sériou. Na druhej strane, Formula E je jedinou kategóriou s elektrickými autami. Nemyslím si, že by sme mali tieto série porovnávať. Je to ako pár topánok. Formula 1 sa bude nevyhnutne približovať k Formule E alebo sa ňou dokonca stane,“ predpovedá Coulthard.