Müller s prvým pódiom. Dragon zaznamenal vo Valencii najlepší výsledok od roku 2016!

Nico Müller
foto: Formula E

Americký tím DRAGON / PENSKE AUTOSPORT sa vo Valencii dočkal prvého pódia od júna 2018. Vtedy sa v Zürichu na „bedňu“ postavil tretí Jérôme d´Ambrosio, dnes už zástupca šéfky tímu Venturi.

Od tej doby uplynuli takmer tri roky, kým sa na pódiu opäť objavil pilot jazdiaci za stajňu Jaya Penskeho. V bláznivých sobotných pretekoch, v ktorých bolo klasifikovaných len deväť pilotov, vybojoval druhé miesto Nico Müller. Nebolo to len Švajčiarovo prvé pódiové umiestnenie vo Formule E, ale aj najlepší výsledok stajne za posledných päť rokov. V Mexiko City E-Prix 2016 sa d´Ambrosio tešil z víťazstva. Je to zatiaľ posledný triumf stajne v šampionáte.

Müller štartoval v sobotu z 22. miesta a k druhému miestu mu pomohli predovšetkým problémy ostatných jazdcov so spotrebou. To však neznižuje jeho výkon. „Cítili sme, že na postup dopredu budeme potrebovať kombináciu stratégie a chaosu. Dostalo sa nám viac chaosu, ako sme chceli. Trest, prejazd boxovou uličkou a dva výlety do štrku.“

Internetom sa nesú reakcie – fraška, hanba, výsmech. Kto mohol za trápny záver vo Valencii? (Video)

 

„Našťastie, v mokrých podmienkach sme mali skvelé tempo, auto bolo naozaj dobré a napriek získavaniu pozícií som dokázal šetriť energiu. To bolo kľúčové. Nakoniec nám jej zostalo dostatok. Tím mi počas pretekov perfektne radil, ako mám dávať pozor na energiu a keď sa na konci rozhodovalo, tak sme na tom boli veľmi dobre,“ prezradil pilot.

Majiteľ a šéf tímu Jay Penske sa z pódia veľmi tešil. „Vyšlo nám viacero vecí, vďaka čomu sme mali možnosť skončiť na bodoch. Tím bol disciplinovaný, reaktívny a agilný. Nico dostal všetko, aby bol rýchly, vďaka čomu získal toto skutočne zaslúžené pódium. Som hrdý na všetkých v našej organizácii.“

V nedeľu sa už chaos nezopakoval a aj preto sa veci vrátili takpovediac do normálu. Müller skončil dvadsiaty. Omnoho menej sa darilo druhému jazdcovi Dragonu. Sérgio Sette Câmara v sobotu nebol klasifikovaný a v nedeľu skončil hneď za svojím tímovým kolegom.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *