Müller vynechá preteky v Pueble, premiéru vo Formule E zažije Eriksson

Joel Eriksson
foto: Formula E

Víťaz pretekov DTM Joel Eriksson zažije počas dvojitej Puebla E-Prix premiéru v pretekoch Formuly E. Dvadsaťdvaročný Švéd bol vlani rezervným jazdcom Dragonu a teraz dostane šancu.

Müller v tom čase absolvuje preteky DTM v Monze. Eriksson absolvoval posledné nováčikovské testy v Maroku a pred tromi rokmi sa ocitol v testovacom aute Virginu. „Od začiatku tohto šampionátu som sníval o pretekaní vo Formule E. To, že som konečne dostal šancu, mi príde ako niečo nereálne. Je pred nami veľa práce, ale za mnou stojí skvelý tím, takže viem, že do Mexika prídem pripravený najlepšie, ako sa len bude dať.“

„Teraz to bude naozaj výzva, keďže v aute budem mať veľmi limitovaný čas. Mojím hlavným cieľom bude vyťažiť z toho maximum a nazbierať čo najviac skúseností. Verím, že ak si budem počínať dobre, tak je zisk bodov jednoznačne možný,“ dodal švédsky pilot.

Eriksson bude len druhým švédskym jazdcom vo Formule E. Prvým bol Felix Rosenqvist, ktorý v čase svojho pôsobenia v šampionáte patril k najlepším pilotom. Dragon vstúpil do sezóny výborne, ale v polovici sezóny je na predposlednom mieste.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *