Musíme sa zlepšiť v každej oblasti, tvrdí pilot Jaguaru Nelson Piquet ml.

foto: © FIA Formula E

Pilot Jaguaru a premiérový šampión Nelson Piquet ml. tvrdí, že predošlá sezóna nedopadla podľa jeho predstáv a že očakáva zlepšenie. Informuje o tom Autosport.

Jaguar skončil vo svojej prvej sezóne vo Formule E na poslednom mieste, vlani obsadil sympatické šieste miesto. Lepšie výsledky dosiahol Mitch Evans, ktorý sa postaral o tretie miesto v Hongkongu či prvú pole position pre britský tím.

„Táto sezóna nebola podľa mojich očakávaní, najmä po dobrom štarte,“ povedal Piquet pre Autosport. „Ako tím musíme byť silnejší v každom smere – v stratégii, efektivite. Som si istý, že v našom prípade nejde len o čistú efektivitu. Samozrejme, Formula E sa zmení, ľudia sa učia. Pneumatiky sú kvázi rovnaké, tempo je veľmi podobné. Nezmení sa teda úplne všetko.“

„Medzi sezónami musíme tvrdo pracovať, aby bolo na budúcu sezónu všetko dokonale pripravené. Každá malá chybička, každá malá porucha nás stojí body. To si nemôžeme dovoliť. Potrebujeme byť hore. Inými slovami, musíme pracovať tvrdšie. Chlapci v továrni to robili, ale ak sa chceme dotiahnuť na čelo, tak musíme ešte pridať,“ dodal Brazílčan.