Musíme stáť nohami pevne na zemi, varuje Toto Wolff

Toto Wolff
foto: Daimler AG

Športový riaditeľ Mercedesu Toto Wolff tvrdí, že status konštruktéra nezaručuje tímu Mercedes-Benz EQ okamžitý úspech vo Formule E. Továrenský tím len včera predstavil verejnosti svoj elektrický monopost a dvojicu jazdcov Stoffel Vandoorne a Nyck de Vries.

Po minuloročnom pôsobení stajne HWA prichádza Mercedes s plným nasadením a počas prvej sezóny sa chce najmä učiť. Strieborné šípy sú momentálne dominantné v F1, lenže Wolff v rozhovore pre Autosport krotil prílišné očakávania. „Musíme stáť nohami pevne na zemi. Sú tímy a konštruktéri, ktorí sú vo Formule E dlhý čas a boli veľmi úspešní. Majú za sebou fázu vzdelávania. U nás to chýba.“

„Mali sme prípravný rok s HWA, avšak bez všetkých zdrojov potrebných na úspech. Preto vnímame šiestu sezónu ako vstupný bod pre Mercedes. Nemáme nič zaručené, žiadne miesto na špici. Príde to časom. Ak prekvapíme samých seba, dokážeme byť prvej päťke či na pódiu, tak budem nadšený. V blížiacej sa sezóne to však neočakávame,“ dodal Rakúšan.

Vandoorne finišoval vlani na šestnástom mieste konečného poradia a teraz by chcel viac. „Je prirodzené, že každý chce dvíhať latku o čosi vyššie. Vlani sme boli trochu v pozadí a nebol na nás vyvíjaný veľký tlak. Z mojej perspektívy sa však príliš veľa nemení. Som presvedčený, že budeme mať potrebné nástroje k tomu, aby sme bojovali o čelo.“

„V tejto chvíli je všetko otázne. Uvidíme, akí konzistentní budeme my a takisto náš balík. Z toho, čo som videl, nám verím. Máme zdroje a ľudia, ktorí sú v zákulisí, to berú veľmi vážne. Nemáme však nič isté, pretože tento šampionát nie je ako ostatné. Nemôžete sem len tak prísť a dominovať,“ dodal na záver Belgičan.