Myslel som si, že je po mne, opísal svoju nehodu Edoardo Mortara (Video)

Edoardo Mortara
foto: Formula E

Edoardo Mortara zažil počas sobotného meraného tréningu v Rijáde veľmi nepríjemnú a zvláštnu nehodu.

Švajčiarsko-taliansky pilot tímu Venturi po skončení tréningu absolvoval nácvik štartu na štartovej rovinke. Po pohnutí sa jeho monopost zrýchľoval a namiesto nájazdu do prvej zákruty šiel rovno, kým bez brzdenia nenarazil do bariér.

Mortara v televíznom vysielaní priznal, že si pred nárazom myslel, že utrpí vážne zranenia a že to bude jeho koniec. Našťastie, do nemocnice musel ísť iba kvôli uisteniu sa, že je v poriadku. Jeho auto však bolo výrazne zničené a okrem kvalifikácie vynechal aj preteky.

„Klamal by som, keby som povedal, že sa cítim perfektne. Po rannej nehode mám značné bolesti. Ale som veľmi vďačný, že nemám viacero vážnych zranení alebo čokoľvek iné. Nebol to dobrý pocit. Vlastne, na tento pocit by som čo najskôr rád zabudol. Cítil som sa ako pasažier a nič som nemohol robiť. Odišli mi brzdy a ja som narazil priamo do steny. Ak mám byť úprimný, myslel som si, že je po mne a to nie je príjemný pocit,“ opísal hrozivé chvíle Mortara.

Po tejto nezvyčajnej nehody dostali monoposty s pohonnou jednotkou Mercedes zákaz vstúpiť do kvalifikácie, až kým komisári neprezrú všetky autá Mercedesu a Venturi. Mercedes neskôr zistil, že problémom bol softvér, ktorý má aktivovať bezpečnostný systém pri zlyhaní bŕzd. To sa nestalo. Inžinieri dokázali vykonať zmeny, po ktorých mohli Nyck de Vries, Stoffel Vandoorne a aj Norman Nato štartovať v pretekoch.

Na konci sobotných pretekov sme videli ešte vážnejšiu nehodu Alexa Lynna, ktorý musel byť takisto hospitalizovaný, ale našťastie sa ukázalo, že pilot Mahindry neutrpel vážne zranenia a bol prepustený.

Formula E zverejnila záznam z Lynnovej nehody, stáli pri ňom všetci svätí (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *