Najlepší sú Vergne a di Grassi, tvrdí Buemi z Nissanu

Jean-Éric Vergne, Sébastien Buemi a Lucas di Grassi - pódium Buenos Aires
Foto: Formula E

Sébastien Buemi je šampiónom Formuly E z roku 2016 a momentálne jazdí za továrenský tím Nissanu. Švajčiar je pevnou súčasťou šampionátu už od jeho vzniku a najmä počas prvých troch sezón patril k hlavným favoritom v boji o titul.

V podcaste z dielne e-formel.de prezradil zaujímavé veci o svojich konkurentoch a vymenoval aj svojich najväčších rivalov. „Ťažko povedať. Pre mňa sú vo Formule E všetci jazdci dobrí. Ale dvaja, di Grassi a Vergne, sú veľmi dobrí. Najlepší sú tí jazdci, ktorí skončia každý rok v prvej trojke, štvorke. To sú di Grassi, JEV a občas Bird.“

„Vyhrať jedno, dve alebo tri podujatia, to dokážu všetci pretekári, ktorí sú vo Formule E. Ale byť vpredu šesť rokov je naozaj ťažké. V tom je veľký rozdiel. JEV a di Grassi sú najlepší, pretože sú vždy na tej najlepšej ceste,“ povedal niekdajší šampión.

Nie je tajomstvom, že vzťah medzi Buemim a di Grassim nebol na začiatku Formuly E úplne ideálny a často medzi nimi dochádzalo k tvrdým súbojom na hranici férovosti. Pamätné je najmä londýnske finále z roku 2016, keď di Grassi krátko po štarte zostrelil pred ním idúceho Buemiho. Ten sa však aj napriek tomu tešil z titulu.

Od tých čias bol vzťah oboch jazdcov veľmi napätý, dnes je to už ale podľa Buemiho úplne inak. „Aby som bol úprimný, bolo to pred štyrmi rokmi. Na Londýn príliš nemyslím. Som šťastný, že som nakoniec získal titul a teraz je všetko v poriadku. Už s Lucasom problém nemám,“ dodal na záver pilot Nissanu.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *