Najnovším pilotom za volantom Mercedesu je Nyck de Vries

Nyck de Vries
foto: © FIA Formula E

Mercedes sa pripravuje na novú sezónu a počas predsezónnych testov dáva šancu viacerým pilotom, ktorí majú jedinečnú možnosť predviesť svoje schopnosti. Aktuálny pilot Formuly 2 Nyck de Vries nedávno absolvoval testy s nemeckou stajňou a podľa e-racing365 je v hre aj jeho ďalšia účasť v testoch.

Holandský pretekár je tak ďalším z možných kandidátov na post jazdca. „Je pravdou, že s nami Nyck testoval a možno dostane ďalšiu možnosť, rovnako ako ďalší piloti,“ povedal pre spomenutý zdroj šéf stajne Ian James. „Čo sa týka jazdeckej dvojice, zatiaľ sme sa nerozhodli. Stále zvažujeme niekoľko možností.“

Očakáva sa, že jedno z miest v Mercedese zaplní Stoffel Vandoorne, ktorý má za sebou premiérovú sezónu v šampionáte. Tú strávil po boku Garyho Paffetta v stajni HWA. Medzi kandidátmi na druhú voľnú sedačku je okrem skúseného Paffetta štvorica Esteban Gutiérrez, Edoardo Mortara a najnovšie aj de Vries. V prípade Mortaru je to však nepravdepodobné, pretože má platnú zmluvu s monackou stajňou Venturi. O de Vriesovi sa vraj rozmýšľa predovšetkým ako o testovacom, vývojovom a rezervnom pilotovi.

Definitívne rozhodnutie Mercedesu spoznáme 11. septembra vo Frankfurte. Tam predstaví nováčikovský tím nielen jazdecké zloženie, ale aj ďalšie dôležité informácie o svojom začínajúcom dobrodružstve vo Formule E.