Najslabší tím sezóny bodoval vo finále aj napriek siedmim pozitívne testovaným členom

Tom Blomqvist
foto: NIO 333

Tím NIO 333 bol opäť najslabším tímom ročníka a zopakoval svoje umiestnenie z predošlej edície. Získal len devätnásť bodov a najmä ten posledný bol vybojovaný za mimoriadne sťažených podmienok.

Ako informuje The Race, desiate miesto Toma Blomqvista bolo o to prekvapujúcejšie, že britsko-čínsky tím počas týždňa zasiahla nepríjemná správa. Až sedem jeho členov bolo pozitívne testovaných na COVID-19. Tesne pred víkendom tak stajňa zháňala náhradníkov a angažovala zamestnancov, ktorí boli zmluvne viazaní s Mahindrou a Mercedesom.

Brit so švédskymi koreňmi prekvapil v kvalifikácii, kde dosiahol nečakaný piaty najlepší čas. Po tvrdej defenzíve a niektorých súbojoch na hrane únosnosti si udržal posledné bodované, desiate miesto.

 

„Samozrejme, že to bol pre náš tím náročný víkend, pretože situácia, v ktorej sme boli, bola pre všetkých super náročná. V nedeľu sme boli trochu dole kvôli sobotnej nehode. Sobota priniesla ďalšie preteky, v ktorých som dostal náraz už v prvom kole a auto bolo poškodené. Ale chýbala nám aj rýchlosť,“ priznal pre The Race.

„V kvalifikácii sme urobili niekoľko malých zmien a povedal som si, že nemám čo stratiť. Pomyslel som si, že jednoducho idem za tým a buď to vyjde alebo to bude úplná katastrofa. A áno, veľmi ma to prekvapilo a myslím si, že aj tím. Bol to veľmi pekný pocit, keď som preťal cieľovú čiaru a počul som celý tím tlieskať.“

Blomqvist si uvedomuje, že tento úspech je aj zásluhou pracovníkov iných tímov. „Vedel som, že pre tím budú veľkou vzpruhou, ale musíme sa takisto poďakovať Mercedesu a Mahindre, pretože nám požičali niekoľkých mechanikov, čo od nich bolo veľmi pekné. Je skvelé, že nám paddock takto podá ruku. Počas posledných dvoch dní nám to trochu uľahčilo život.“

Prvým majstrom sveta de Vries, Mercedes vyhral aj tímovú súťaž! (Video)

 

Pilot NIO 333 bojoval o posledný bod s dvojnásobným šampiónom Jeanom-Éricom Vergnom. Na prekvapenie mnohých uspel. „V poslednom kole som bol jedenásty a videl som, že sa to predo mnou všetko začína. Bolo to pre nás ako víťazstvo a ja som bol naozaj šťastný, že som sezónu mohol zakončiť takto, pretože pre tím to bol ďalší ťažký rok. Aj keď sme dosiahli progres, realita je, že tento šampionát je veľmi náročný. Myslím si, že je silnejší než kedykoľvek predtým.“

„Pre nás, malý tím, ktorý bojuje proti týmto veľkým psom, je zisk bodu obrovská vec. Som naozaj šťastný. Táto sezóna bola v skutočnosti veľmi zmiešaná. Boli v nej dobré momenty a boli chvíle, keď sme sa skutočne trápili. Ale myslím si, že celkovo to bol veľmi dobrý záver ročníka,“ dodal.

Blomqvist sa počas pretekov niekoľkokrát ocitol v tvrdých súbojoch, ktorým sme sa venovali v najnovšej epizóde nášho podcastu.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *