Naša budúcnosť vyzerá dobre, tvrdí pilot TECHEETAH André Lotterer

foto: © FIA Formula E

André Lotterer verí, že budúcnosť stajne TECHEETAH vyzerá sľubne, čoho dôkazom je jej vedenie v priebežnom hodnotení šampionátu.

Nemecký pilot sa do elektrického kolotoča zapojil po šiestich sezónach vo WEC a spoločne so svojím tímovým kolegom a lídrom priebežného poradia Jeanom-Éricom Vergnom robí svojim fanúšikom radosť.

Najväčším súperom čínskeho tímu sú predovšetkým piloti tímov Renault, Audi, či DS. „Títo chlapci a tímy idú naplno. Inžinieri sú nesmierne bystrí. Myslím si, že pravidlá, s ktorými prišla Formula E, sú pre každého rovnaké. Samozrejme, máme odlišné pohonné jednotky, ale rozdiely v efektívnosti musia mať veľmi malé percentuálne hodnoty. Pretekom dominujú pneumatiky a brzdy. Každý má k dispozícii rovnaké komponenty.“

Od šiestej sezóny sa k Formule E pripoja aj Mercedes a Porsche, ktorí majú v porovnaní s TECHEETAH neporovnateľne vyššie rozpočty. „Aj keď máte trojnásobné alebo štvornásobné rozpočty, neznamená to, že sa to prenesie do sekúnd. Takže naozaj musíte vyladiť svoj softvér a o rozdiel sa musia postarať jazdci. Nevidím dôvod, pre ktorý by sme sa medzi nimi nemohli udržať. Budúcnosť pre nás vyzerá dobre. Máme motiváciu vytrvať a vyhrávať,“ dodal Lotterer v rozhovore pre e-racingmag.

Nemecký pilot sa počas posledných pretekov v Paríži postaral o nepríjemný incident, po ktorom sa na štarte berlínskych pretekov posunie o desať miest dozadu.