Naše problémy sú vyriešené, tvrdí stajňa Andretti

Simona de Silvestrová - Donington Park - testyTím Andretti je presvedčený, že problémy s pohonnou jednotkou sú po nevydarených druhých predsezónnych testoch na okruhu Donington Park vyriešené. Simona de Silvestrová zatiaľ nedokázala zaznamenať reprezentatívny čas. Šéf stajne Roger Griffiths priznáva, že vývoj novej technológie bol pre jeho zverencov náročný.

„Sme malý tím a mnoho vecí riešime svojpomocne, motor a menič sme vybudovali prakticky z ničoho. Je to veľká výzva, ale vychutnávali sme si to, pretože je to vzrušujúce. Je to nová technológia , takže to nie je niečo, čo môžete kúpiť z regálu. Dokonca aj počas inštalačných kôl, keď sme jazdili prvýkrát s touto konfiguráciou, sme zdokonaľovali technológiu. Je to nesmierne cenné,“ prezradil Griffiths.

Američania by chceli mať v záverečných testoch na okruhu dva monoposty: „Do Pekingu chceme ísť s toľkými autami, s koľkými to len bude možné. Určite však nie s vybavením, ktoré nebolo vyskúšané. Naším plánom je mať dvoch jazdcov vo finálnych testoch. Musíme sa však uistiť, že to nebude náročná situácia. Zostáva nám málo času,“ dodal Griffiths.

Zdroj: Autosport, foto: FIAFormulaE.com

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *