Naši rivali majú podobnú rýchlosť ako my, tvrdí Lotterer z DS TECHEETAH

André Lotterer
foto: © FIA Formula E

André Lotterer si nemyslí, že jeho tím DS TECHEETAH disponuje výrazne rýchlejším autom ako jeho najväčší rivali vo Formule E. Informuje o tom Autosport.

V Rijáde boli na tom z hľadiska tempa najlepšie práve vozidlá čínsko-francúzskeho zoskupenia na čele s obhajcom titulu Jeanom-Éricom Vergnom. V istej chvíli sme na čele evidovali práve Vergna, za ktorým sa veľmi tesne držal Lotterer. Obaja piloti ale dostali tresty za prekročenie maximálneho povoleného výkonu a prepadli sa nižšie. Vergne sa dokázal aj napriek tomu prebojovať na konečné druhé miesto, Lotterer prišiel do cieľa piaty.

Mohlo by vás zaujímať:

Tím DS TECHEETAH bol v Rijáde najrýchlejší, Vergne ale nevyhral

„Boli sme najrýchlejší. Avšak neviem, ako to bude vyzerať v Marrákeši. Nikto nespí, každý sa snaží o aute dozvedieť čo najviac, a všetci sa budú zlepšovať. Tak ako aj my. Nemyslím si, že práve my máme prevratný balík. Keď som jazdil okolo iných áut, tak disponovali podobnou silou a podobným štýlom. Myslím si, že všetci sme tam naskladaní. Je to len o spojení všetkých kúskov dohromady,“ prezradil 37-ročný jazdec.

Podľa Lotterera Rijád nemusel ukázať reálne rozloženie síl, keďže celý deň bol veľmi výrazne poznačený výdatným dažďom. „Ťažko to hodnotiť kvôli trati a celkovým podmienkam, ktoré boli trochu premenlivé. Myslím si, že JEV i ja sme boli na trať v Rijáde veľmi dobre pripravení. Neviem, v čom bol medzi nami rozdiel.“