Nato konečne na pódiu a hneď bol z toho jeho prvý triumf vo Formule E (Video)

Šéfka Venturi Susie Wolffová objíma Normana Nata
foto: Formula E

Norman Nato sa konečne dočkal prvého víťazstva vo Formule E, keď v nedeľu vyhral záverečné preteky v Berlíne. To sa mu podarilo po frustrujúcich stratách pódií v Ríme a Valencii.

Francúz štartoval zo šiesteho miesta a postupne sa prepracoval na vedúci post. Umnou jazdou došiel do cieľa s viac ako dvojsekundovým náskokom pred druhým Oliverom Rowlandom na Nissane. Natova pozícia v tíme je už niekoľko dní a týždňov neistá. Spomína sa, že by ho mohol nahradiť Lucas di Grassi, ktorý bude po odchode Audi bez angažmánu.

Víťazstvo v Berlíne Natovi sňalo ťažobu z pliec, čo potvrdil pre Motorsport.com. „Áno, presne tak. Bolo frustrujúce nevyskočiť na pódium pri tých dvoch príležitostiach, ale z môjho pohľadu sme to dokázali a ukázali, že sme schopní bojovať o pódiá. V počiatočných fázach sezóny, keď som bol ešte stále riadnym nováčikom, som už bojoval o víťazstvo a pódium. Vtedy som vedel, že budeme mať ďalšiu šancu na pódium. Dokázali sme sa dať dokopy a dosiahli sme takýto výsledok, takže som naozaj, naozaj šťastný.“

„Je to skutočne veľká vec. Takéto momenty si musíte užívať, najmä v našom prípade. Ak by mi na začiatku roka niekto povedal, že Edo skončí celkovo druhý, že vyhráme dvoje pretekov a že získame celkovom päť pódií, plus tie dve, ktoré sme stratili, tak by sme boli určite spokojní,“ pokračuje Francúz.

Nováčik bol so záverom ročníka nadmieru spokojný. „Je to úžasné. Bojujeme s konštruktérmi, špičkovými jazdcami a špičkovými tímami. Je to perfektné a chcem sa poďakovať každému v tíme, kto mi pomáhal v dobrých aj zlých momentoch, pretože vo Formule E je to celý čas nahor a nadol. Je dobré opúšťať Berlín s úsmevom.“

Budúcnosť Nata vo Venturi a tým pádom aj vo Formule E je otázna, možno až nepravdepodobná. Viac ukážu ďalšie dni a týždne. Situácii okolo Francúza sme sa venovali v našom najnovšom podcaste.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *